گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، در آیین گشایش نمایشگاه که آثار نقاشان معاصر و کودکان را شامل می شود، سیدقاسم ناظمی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسعود ناصری، مدیر موسسه فرهنگی صبا، عباس اکبری، مدرس دانشگاه و هنرمند سفالگر، رضا یساولی، مدرس دانشگاه و هنرمند عرصه نگارگری محمد حسن حامدی، سردبیر دوهفته نامه تخصصی تندیس، علی ذاکری، نقاش و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.

لازم به ذکر است در ابتدای این رویداد، امیر عبدالحسینی، مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن تشکر و قدردانی از تمامی هنرمندان و کودکانی که در این رویداد شرکت داشتند گفت: این برنامه با هدف  نوع دوستی و حمایت از کودکان زلزله زده آذربایجان در قالب مشارکت گروهی و هنری شکل گرفت تا به هم نوایی و همدلی با کودکان ارسباران بپردازند و اکنون شاهد آفرینش های مشترک هنرمندان معاصر و کودکان هستیم.

در بخش دیگر، علی ذاکری، هنرمند نقاش از زحمات بی شائبه ارزشمند حامیان این رویداد خیرخواهانه سپاسگزاری کرد و گفت: این نمایشگاه حاصل تلاش، خلاقیت و مهربانی کودکان به همراه نقاشان معاصر کشورمان است.

این هنرمند نقاش در ادامه افزود:  کودکان با خلاقیت و مهربانی، هزاران چسب زخم را نقاشی کردند تا برای زخم های انسان ها مرهمی باشد.

وی در پایان گفت: این نمایشگاه حاصل چهار ورکشاپ نقاشی است که در تهران و منطقه زلزله زده آذربایجان برگزار شده است و این آثار نقطه عطفی در نقاشی کودک به شمار می رود.