گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی موزه هنر امام علی (ع)، در این رویداد حدود یکصد تابلوی نقاشی قهوه خانه ای با موضوعات رزمی و داستانی از پانزده هنرمند صاحب نام این سبک به نمایش درخواهد آمد.
لازم به ذکر است، همچنین در حاشیه دومین برنامه «هنر ماه»، کارگاه تخصصی خلق نقاشی قهوه خانه ای زیر نظر اساتید مجرب «محمدرضا حمیدی» و «محمد فراهانی» با موضوع حماسی ومذهبی از 28 تا 30 تیرماه برپا می شود، همچنین مرشد ولی الله ترابی، «نقالی» و مرشد «محسن میرزا علی» پرده خوانی خواهند نمود.

گفتنی است، در آیین گشایش دومین برنامه «هنر ماه» "دکتر عبدالمجید حسینی راد" درباره اهمیت نقاشی قهوه خانه ای سخنرانی خواهد نمود و در مدت یک ماهه برپایی این رویداد هر ده روز یک بار از یک اثر نقاشی قهوه خانه ای که تا به حال دیده نشده پرده برداری می شود.
گفتنی است، در این نمایشگاه یکصد تابلو از اساتید برجسته حسین قوللرآقاسی، محمد مدبر، عباس بلوکی فر، حسن اسماعیلی زاده(چلیپا)، حسین همدانی، فتح الله قوللرآقاسی، احمد خلیلی،محمد فراهانی، اسماعیل کیانی، محمد حمیدی، علی عباسی،... به معرض تماشای عموم قرار می گیرد که بخشی از این آثار متعلق به موزه هنر امام علی و بخشی دیگر آن از مجموعه داران خصوصی به امانت گرفته شده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه می توانند به موزه هنرامام علی (ع) واقع در خیابان ولی عصر(عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 و نشانی اینترنتی www.iaram.ir مراجعه و یا با شماره 22024848 تماس حاصل نمایند.