گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، در این مراسم که در تاریخ 19 دیماه ساعت 17:30 برگزار خواهد شد، دکتر محمدحسن حلیمی، دکتر عبدالمجید حسینی راد و محمدابراهیم جعفری حضور خواهند داشت و فیلمی از زندگی و شخصیت استاد به نمایش در خواهد آمد.

در بخش جنبی این رویداد، نمایشگاهی از آثار نقاشی زنده یاد محمود جوادی پور با همکاری و مشارکت موزه هنرهای معاصر تهران در طبقه همکف موزه هنرهای دینی امام علی (ع) به نمایش درمی آید.

این هنرمند فقید، 9 آذر ماه 91 بر اثر بیماری در بیمارستانی در کشور آلمان درگذشت و در 13 آذر ماه پیکر وی درقطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

"محمود جوادی پور" متولد 1299 تهران و دانش‌‌آموخته نقاشی در سال 1326 است، او از سال 1322 فعالیت‌های گرافیکی خود را آغاز کرد، طراحی اوراق بهادار بانک ملی و طراحی کتاب‌های آموزش و پرورش از سال 1323 تا 1354 از دیگر فعالیت‌های این هنرمند است. جوادی‌پور سال 1384 به عنوان چهره ماندگار در عرصه نقاشی ایران معرفی شد.  

زنده یاد جوادی پور، یکی از بنیان گذران نخستین نگارخانه در ایران با نام "آپادانا" است که در سال 1328 در تهران تاسیس کرده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این مراسم می توانند به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی عصر(عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 مراجعه و یا  با شماره 22024848 تماس حاصل نمایند