گرافیک نت؛ نمایشگاه پوسترهای تئاتری شامگاه گذشته ـ 23 بهمن ماه ـ در خانه هنرمندان ایران برپا شد و در گشایش این نمایشگاه 67 اثر به روی دیوار رفتند که حاصل هنر جمعی از هنرمندان گرافیست کشور بودند.

ابراهیم حسینی دبیر اجرایی نمایشگاه در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که چرا جشنواره روز شنبه که خانه هنرمندان تعطیل است، آغاز شده، پاسخ داد: تاریخ افتتاحیه چند وقت پیش توسط دبیر جشنواره فجر انتخاب شده بود، چرا که برای ما اهمیت داشت، این نمایشگاه همزمان با جشنواره تئاتر فجر باشد، و من مسوول تاریخ افتتاحیه نیستم.

حسینی با این حال استقبال مردم را از نمایشگاه مطلوب دانست و افزود: به نظر من آثاری که امسال به دبیرخانه رسیدند غیر قابل تصور بودند، 288 اثر به دبیرخانه رسید که در دو بخش تئاتر صحنه‌ای و تئاتر جشنواره‌ای طراحی شده بودند و 90 اثر به بخش مسابقه راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: هم چنین در این نمایشگاه، بخش با عنوان مروری به طراحی پوستر ایران وجود دارد که حکایت از اولین پوسترهای طراحی شده در زمینه تئاتر دارد.

حسینی هدف از برگزاری این نمایشگاه را بهانه‌ای برای شناساندن پوستر تئاتر به مردم دانست تا مردم بتوانند با دیدن پوستر تئاتر صحنه یک نمایش را در ذهن خود تداعی کنند.

دبیر اجرایی نمایشگاه در عین حال متذکر شد: این نمایشگاه‌ها در صورتی می‌توانند موثر باشند که به طور مداوم برپا شوند در غیر این صورت تمام هزینه‌های صرف شده به هدر می‌روند.

وی در پایان صحبت‌هایش از چاپ کتاب 148 صفحه‌ای خبر داد که پوسترهای برگزیده را در بر می‌گیرد و هدف از چاپ این کتاب را تهیه یک آرشیو غنی در زمینه پوستر دانست.

به گزارش ایسنا مرتضی اتابکی، امیر اسمی، آرش تنهایی، مجید کاشانی، کسری عابدینی، رضاباباجانی، علی افسرپور، محمدرضا معتمدنیا و ... از جمله هنرمندانی بودند که آثار خود را به نمایش گذاشتند.

همچنین پوسترهای «حیرت بازار»، «بیژن و منیژه»،«کنسرت حشرات»، «همزاد» و «خانمچه و مهتاب» گزیده‌ای از پوسترهای نمایش داده شده هستند.

بنابر این گزارش؛ خانه هنرمندان تا زمان اختتامیه جشنواره تئاتر فجر میزبان بازدید کنندگان از این نمایشگاه خواهد بود.

منبع: ایسنا