گرافیک نت؛ نمایشگاهی از آثار اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران با عنوان "سرو نقره ای" دیروز، جمعه سیزدهم آبانماه در محل خانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
در آیین گشایش این نمایشگاه که بمدت یکساعت و در سکوت خبری صورت گرفت، تعدادی از اعضای انجمن شرکت داشتند و مراسم با سخنرانی فرشید مثقالی "رئیس انجمن" و کیانوش غریب پور به پایان رسید.

همچنین در این مراسم تندیس علی دوراندیش، طراح گرافیک درگذشته توسط کیانوش غریب پور به همسر وی اهدا گردید و غریب پور در هنگام اهدای این تندیس اعلام کرد: ما گفته بودیم از همه همکارانمان حداقل یک کار در این نمایشگاه حتماً شرکت خواهد داشت که در بخش طراحی جلد مجله و آلبوم‌های موسیقی و مالتی مدیا نتوانستیم به حرفمان وفادار باشیم زیرا کارهایی که رسیده بود در زمینه خلاقیت طراحی حرفی برای گفتن نداشت.

برگزیدگان در بخش نشانه و نشانه نوشته‌های مستقل از هویت سازمانی

با معرفی پیمان پور حسین و داوود مرگان جایزه به مهرداد محمدزاده برای طراحی نشانه"موسیقی عارف" به دلیل استفاده از امکانات تصویرگری در طراحی نشانه.

در بخش بسته کامل هویت سازمانی
با معرفی رضا باباجانی و محمدرضا عبدالعلی جایزه به پولت قهرمانی برای طراحی هویت بصری"اسفرجانی و همکاران" تعلق گرفت.

در بخش طراحی جلد کتاب
با معرفی علی پزشک و مهران زمای جایزه به مجید زارع برای طراحی جلد کتاب"سرباز سال های ابری" داده شد.

در بخش طراحی صفحه آرایی کتاب
با معرفی کوروش پارسانژاد، ایمان راد و محمدرضا عبدالعلی جایزه به فرهاد خزوعی اهدا شد.

در بخش طراحی صفحه و صفحه آرایی نشریه

بدون معرفی نامزدهای دیگر هیئت داوران جایزه خود را به روح الله گیتی نژاد اهدا کرد.

در بخش طراحی بروشور و کاتالوگ
با معرفی مهرزاد دیرین و آیدا نجف زاده جایزه به سعید شکرنیا برای طراحی کاتالوگ "بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر"تعلق گرفت

در بخش طراحی بسته بندی
با معرفی ایمان آل مظفر و حسین پژمان فرد و صدف فدائیان هیئت داوران هیچ اثری را واجد ویژگی های لازم برای دریافت جایزه ندانست.

در بخش طراحی گرافیک مستقل از کمپین
با معرفی بابک اربابی و نیلپر محمدی جایزه به بابک عدن دار برای طراحی آگهی مطبوعاتی"مجله نشان" به دلیل ایده پردازی و موفق و استفاده مناسب از عکاسی در طراحی آگهی تعلق گرفت.

در بخش طراحی گرافیک برای کمپی کامل
با معرفی روح الله گیتی نژاد و مهرداد محمدزاده جایزه به تهمتن امینیان تعلق گرفت.

در بخش طراحی صفحه و صفحه آرایی تقویم
با معرفی مهرداد محمدزاده، امید نعمالحبیب و بابک معدن دار هیئت داوران هیچ اثری را واجد ویژگی های لازم برای دریافت جایزه ندانست.

در بخش سایر آثار
با معرفی کیانوش تنها،مجید زارع و فرامرز عرب نیا هیئت داوران هیچ اثری را واجد ویژگی های لازم برای دریافت جایزه ندانست.

در بخش طراحی گرافیک متحرک"موشن گرافیک"
بدون معرفی نامزدهای دیگر جایزه را به رضا علوی برای طراحی مجموعه"داروگ بین الملل" به دلیل برخورداری از ساختاری حرفه ای و خلاقانه اهدا شد.

در بخش طراحی حروف فارسی
با معرفی مهدی عابدینی و رضا غفاری جایزه به دامون خانجان زاده داده شد.

در بخش طراحی پوستر
با معرفی سیامک پور جبار و پیمان پورحسین جایزه به ایمان راد برای طراحی پوستر "زیبا،جادار،مطمئن" به دلیل استفاده جسورانه از امکانات خط فارسی اهدا شد.

در بخش طراحی گرافیک برای بسته بندی کامل یک رویداد
با معرفی مهرزاد دیرین و مجید کاشانی جایزه به بهداد نادیا تعلق گرفت.

در بخش سفارش دهنده برتر
با معرفی شرکت نمایشگاهی بین المللی مشهد دو جایزه به گالری طراحان آزاد به دلیل توجه ویژه به نقش طراح گرافیک و استمرار در همکاری با طراحان"شرف جهانی" و مدیریت امور هنری شهرداری مشهد به دلیل توجه جدی یک نهاد رسمی و عمومی به همکاری مستمر با طراحان گرافیک اهدا شد. در پایان مراسم افتتاحیه کیانوش غریب پور دبیر نمایشگاه به اتفاق مهمان‌ها بعد از پذیرایی نمایشگاه را افتتاح کردند.