گرافیک نت؛ امیر اثباتی ( طراح گرافیک – طراح صحنه ) و محمود رضا بهمن پور ( مدیر موسسه ی پژوهشی فرهنگی چاپ و نشر نظر ) مدعوین این نشست برای گفت و گو با عباس کیارستمی بودند.

در ابتدای این نشست امیر اثباتی با نمایش 15 دقیقه تدوین فیلم شده ی زیبا از قسمت های مختلف آثار سینمایی عباس کیارستمی، مروری بر آثار او را به نمایش گذاشته و در میان گفت و گو و سوال های خود، چند بخش از آثار این فیلمساز را نمایش داده و به ویژگیهای درخشان نگاه کیارستمی پرداخت. محمود رضا بهمن پور نیز با تشکر از مدرسه ی ویژه که با برنامه هایی از این دست، از حد یک آموزشگاه خصوصی فراتر رفته و به یک مرکز آموزشی در سطح ملی رسیده است تشکر کرده و دوران های مختلف کاری عباس کیارستمی را از اولین سالهای آغاز به کار تا امروز به پرسش گذاشت.

عباس کیارستمی نیز با آرامش و دقت به تمامی سوال های مناظره کنندگان و هم چنین چند پرسش کننده از میان حاضران در طول 3 ساعت نشست، پاسخ گفته و با تشریح روند اجرائی برخی از سفارش های کاری خود به نکته های بسیار قابل تامل و ارزشمندی اشاره داشت. مدرسه ی ویژه امیدوار است حاصل این گفت و گو و نقد و نظر ها را با همکاری نشر نظر در قالب کتاب و یا کتاب فیلم هایی در آینده ی نزدیک منتشر کند. کیارستمی در پاسخ به یکی از سوالات حاضران در خصوص سکانس های فیلم « مثل یک عاشق » نشستی دیگر برای تماشای این فیلم در مدرسه ی ویژه و گفت و گو درباره ی آن را وعده کرد. علاوه بر این گفت و گو، 19 پوستر - منتخبی از آثار طراحی گرافیک این فیلمساز برجسته در نگارخانه ویژه به نمایش گذاشته شد.

نشست چهارم «از نزدیک» با حضور «علیرضا مصطفی زاده» است که در عصر روز جمعه 28 تیر 92 در مدرسه ی ویژه برگزار خواهد شد.

تلفن : 5- 88733674 www.vijecorp.com