گرافیک نت؛ این بار نیز همچون سال گذشته اعضای انجمن طراحان گرافیک ایران طی مراسمی یک روزه، روز جهانی گرافیک را پاس می‌دارند.

طبق اعلام برگزارکنندگان، این‌بار بر خلاف دو سال گذشته این مراسم با معرفی برگزیدگان «نشان اردیبهشت» همراه نیست و برگزاری آن به سال آینده موکول شده است. این در حالی است که در برنامه روز سه‌شنبه گزارش کامل دبیر نشان اردیبهشت ارائه می‌شود.

در این مراسم همچنین اعضای هیات مدیره به سخنرانی می‌پردازند و گزارش سایت انجمن ارائه می‌شود.

اجرای موسیقی و گرفتن عکس یادگاری از دیگر بخش‌های این گردهم‌آیی است.

پیش از این انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران همزمان با روز جهانی گرافیک در 27 آوریل (7 اردیبهشت ماه)، هفته‌ای را به این نام اختصاص می‌داد و طی آن برنامه‌های نمایشگاهی، پژوهشی و مسابقه را در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌کرد، اما امسال برای دومین بار این برنامه تنها به یک روز تغییر یافته است.

در اطلاعیه کوتاه انجمن برای این روز آمده است:«27 آوریل برابر با هفتم اردیبهشت به مناسبت تاسیس انجمن بین‌المللی مجامع طراحی گرافیک (ایکوگرادا) که در سال 1963 در لندن روی داد،روز جهانی گرافیک نامگذاری شد و طراحان گرافیک در سراسر جهان هر سال با گردهم‌آیی‌های خود آن روز را گرامی می‌دارند.

امروزه که گرافیک به زبانی جهانی تبدیل شده است،بیان بسیاری از مفاهیمی که فرهنگ و تمدن جوامع بشری را می‌سازند،بر عهده دارد و آنچنان در تار و پود زندگی جمعی رسوخ کرده است که جهان بدون گرافیک ،به سختی قابل تصور است.

انجمن طراحان گرافیک ایران نیز به همین مناسبت،همراه با انجمن‌های گرافیک دیگر کشورها ،با گردهم‌آیی اعضای خود این روز را پاس می‌دارد و به همه دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان این حرفه تبریک و شادباش می‌گوید.»
به نقل از ایسنا