پرتیراژترین کتاب در مورد آذربایجان شرقی

کتاب آذربایجان سرزمین زیبائیها در دو نوبت چاپ 25 هزار نسخه از آن منتشر شده است. این کتاب شامل عکسهایی از آثار تاریخی و گردشگری و طبیعت آذربایجان شرقی است که به دو زبان انگلیسی و فارسی تهیه و تدوین شده است و در دسترس عموم گردشگران و مهمانان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

این کتاب برای آذربایجانیهایی که قصد سفر به شهرستانهای استان را دارند نیز کتابی مناسب است که می توانند از کتاب فروشیهای معتبر و موزه ها و مراکز دیگر تهیه فرمایند.

این کتاب در قطع 12*17 با 72 صفحه رنگی با عکسهای فرید اسلامی و طرحهای لیدا فریمان و با خط روی جلد زیبای محمدعلی فرزبود و ترجمه دکتر باقری حمیدی توسط انتشارات شایسته چاپ شده است.

لازم به ذکر است تا کنون چندین کتاب با تیراژهای بالای ده هزار جلد توسط فرید اسلامی تهیه و چاپ شده است که می توان به کتاب دیدنیهای آذربایجان شرقی با تیراژ سی هزار نسخه، تبریز شهر زیبائیها با تیراژ یازده هزار نسخه و حرفی برای گفتن با 6000 نسخه، مجموعه عکس آذربایجان شرقی پنجاه هزار نسخه، سی دی و نرم افزار آذربایجان شرقی بیش از 60 هزار نسخه، تبریز و آذربایجان شرقی در یک نگاه در دو جلد 5 هزار نسخه، کارت پستال پانصد هزار عدد، پوستر صدهزار عدد، سیمای شهر تبریز سه هزار نسخه، سیمای میراث فرهنگی 13800 نسخه، اطلاعات گردشگری 11 هزار جلد، آذربایجان گهواره فرهنگ و تمدن 2000 جلد و کتابهای دیگر اشاره کرد. همچنین کتابهای شمس همشهری همشهری شمس و کتاب جامع تبریز و آذربایجان شرقی و گزیده مقالات شمس تبریزی و کتابهایی در مورد شعر و ادبیات آذربایجان و راهنمای گردشگری آذربایجان و بیوگرافی هنرمندان، توانمندیهای صنعتی و اقتصادی و فرصتهای سرمایه گذاری و کتابهای دیگر در دست تهیه و تدوین و چاپ دارد.

فرید اسلامی هنرآموخته هنرستان هنرهای زیبا و تجسمی میرک در رشته نقاشی است. دوره های گرافیک و مینیاتور و تذهیب و مجسمه را همزمان در هنرستان گذرانده است. حرفه عکاسی را از انجمن سینمای جوانان تبریز شروع و فعالیت عکاسی را با همکاری در مطبوعات و روزنامه ها ادامه داده و عکسهای زیادی از وی در مطبوعات چاپ شد و همزمان وارد عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و نویسندگی در مطبوعات شد و یک دوره کوتاه فیلم سازی زیر نظر مجید مجیدی و مجتبی راعی گذرانده است.

فعالیت در زمینه شعر را از نوجوانی و هنگامی که در هنرستان تحصیل می کرد شروع و شعرهای زیادی در روزنامه ها و مطبوعات ویژه نامه های ادبی و هنری چاپ شده است.

ایشان در نمایشگاههای متعدد نقاشی شرکت داشتند، نمایشگاه انفرادی در تهران، نمایشگاه انفرادی در گالری مانی تبریز و بیش از 25 نمایشگاه جمعی در تهران و تبریز از جمله آنهاست. تا کنون بیش از 500 هزار کارت پستال و پوستر و 150 هزار جلد کتاب از ایشان چاپ و منتشر شده است.