" فرهاد صادقی " دبیر چهارمین سالانه پرتوحسن روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران یادآور شد که این سالانه برای نخستین با رویکرد بین المللی در رشته های نقاشی ، پوستر ، نگارگری ، تصویرسازی ، تذهیب ، خوشنویسی ، هنر مفهومی و عکاسی برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد که بخش نمایشگاهی این سالانه همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان در حوزه هنری برپا می شود .
صادقی افزود : تاکنون 30 اثر عکاسی ، 5 اثر نگارگری ، 2 اثر تصویرسازی ، 2 اثر تذهیب و بیش از 7 اثر نقاشی به همراه تعدادی اثار خوشنویسی برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال شده است .
وی ادامه داد :علاقه مندان می توانند اثار خود را در 8 رشته مختلف این سالانه تا 27 مردادماه به دبیرخانه ارسال کنند و امسال برای نخستین بار فراخوان این سالانه بر روی سایت های هنری - مختص مراکز هنری و هنرمندان - منتشر شده است.
به گفته صادقی، بزودی بخش ثبت نام از هنرمندان نیز در سایت راه اندازی می شود و هنرمندان در خارج از کشور هم می توانند در این فراخوان شرکت کنند .
وی همچنین از ارتباط با دانشگاه های و مراکز هنری فعال در خارج از کشور خبر داد و گفت : در حال حاضر از طریق اینترنت با آکادمی هنرهای زیبای قزاقستان ،انجمن خوشنویسان پاکستان و مجمع جهانی هنرمندان مسلمان ارتباط برقرار شده است و بدین وسیله از هنرمندان برای شرکت در این جشنواره دعوت شده است .
صادقی گفت : این جشنواره در دو بخش ازاد و مسابقه برگزار می شود و هنرمندان می توانند اثار خود را در 8 رشته این جشنواره به دبیرخانه دایمی جشنواره ها و سالانه های هنرهای تجسمی حوزه هنری واقع در تهران ، خیابان حافظ ، نبش خیابان سمیه ارسال کنند .
وی افزود : موضوع اثار شرکت کننده در این جشنواره برگرفته از ایات قران است و در بخش مسابقه باید آثار هنری ارسالی با موضوع "صلح" برگرفته از ایات قرآن کریم شامل" سوره 17 ، ایه 24 "‌، "سوره: 15 , آیه: 56 " ، "سوره: 23 , آیه: 118 "،" سوره: 3 , آیه: 8 "، "سوره: 8 , آیه: 61 "، "سوره: 25 , آیه: 63 "، "سوره: 17 , آیه: 28 " ، "سوره: 3 , آیه: 74 " ،" سوره: 2 , آیه: 268 "، "سوره: 44 , آیه: 57 "،"سوره:49 , آیه: 8 "، "سوره:49 , آیه: 10" و" سوره:8 , آیه: 63 " قران کریم باشد .
به گفته وی هر هنرمندمتقاضی شرکت در سالانه می تواند در دو رشته و هررشته حداکثر 4 اثر ارسال کند . تکنیک و شیوه اجرایی آنها کاملا آزاد است ولی طول آثار نباید از 100 سانتی متر بیشتر باشد .
صادقی خاطرنشان کرد که به زودی اعضای هیات داوران چهارمین سالانه پرتو حسن اعلام می شود و پس از داوری، آثار منتخب در نیمه ماه مبارک رمضان طی مراسمی همزمان با گشایش بخش نمایشگاهی معرفی و از اثار برتر تقدیر می شود .