هفت رنگ؛ در آستانه سال نو میلادی بر آن شدیم با نگاهی به اوضاع و احوال گرافیک ایران در سالهای گذشته در سطح بین الملل و همچنین کمک گرفتن از دیده ها و شنیده ها و اندک دانسته ها، سال آینده را برای گرافیک ایران پیش بینی کنیم. پیشاپیش از افرادی که نام آنها ذکر شده عذر خواهی نموده و برای آنها سالی پربار آرزو می کنیم و خواهشمندیم به دل نگیرند!
 
انجمن طراحان گرافیک ایران: همزمان با روز جهانی گرافیک مسابقه طراحی بنرهای تبلیغاتی ایرانسل در وب سایت های اخلاقی و غیر اخلاقی با همکاری انجمن برگزار خواهد شد.
 
مرحوم مرتضی ممیز: همچنان بحث سر اینکه ایشان پدر گرافیک ایران بوده یا پدرجد آن توسط هواداران نسبی و سببی داغ خواهد بود و سمینارهای متعددی در این زمینه برگزار خواهد شد.
 
قباد شیوا : به ریاست دوسالانه پوستر مغولستان انتخاب می شود اما به دلیل کنار گذاشته شدن انجمن طراحان گرافیک از روند این دوسالانه و همچنین دلایل شخصی استعفا می دهد.
 
فرشید مثقالی: به ریاست انجمن طراحان گرافیک انتخاب و لوگوی این انجمن را از طرح فعلی به ماهی سیاه کوچولو تغییر می دهد.

ابراهیم حقیقی: فریم جدیدی برای عینکش می خرد و برنامه نمایشگاههای خط نگاره هایش  را تا سال 2020 تنظیم می کند.
 
رضا عابدینی: فونتی را که 150 سال پیش در روزنامه های کشور تاجیکستان استفاده می شده پیدا می کند و پوستر جدیدش را با در هم تنیدن این فونت دور یک درخت که قبل از میلاد مسیح در"پرلاشز" روییده طراحی می کند.
 
پریسا تشکری: کودکش یک سال بزرگتر می شود و قراردادش را با یونیسف فسخ و قرارداد جدیدی با  انجمن "نوگلان ملل متحد" امضا می کند.
 
فرهاد فزونی: طرح ریه های سوخته با عبارت "خودتان قضاوت کنید، زندگی یا مرگ" روی پاکت سیگار بهمن توسط ایشان بازطراحی خواهد شد.
 
امیرعلی قاسمی: بعلت اینکه همسایه جدیدشان یک خودرو سانتافه برای دخترش که در دانشگاه قبول شده می خرد و پارکینگ را اشغال می نماید، پارکینگگالری را به زیرزمین انتقال و زیرزمینگالری را رونمایی می نماید.
 
مهدی سعیدی: یک کلاه فرانسوی می خرد تا در زمستان سرما نخورد و همچنین به ریاست انجمن خوشنویسان جهان انتخاب و دستور چاپ تیتر تمام روزنامه های جهان با خط نستعلیق را صادر می کند.
 
ایمان راد: بلیط قطار غزال از مبدا مشهد به مقصد آمستردام را رزرو خواهد کرد تا با استاد "عابدینی" دیدار کند.
 
مهدی صادقی: به معنای جدیدی از تایپوگرافی خواهد رسید و تئوری "عابدینی ایسم" را امسال نیز نفی خواهد کرد. لازم به ذکر است کتاب سال گرافیک بعلت درج مطالب تند و نیشدار از اداره کتاب اجازه انتشار نخواهد یافت.
 
مجله اینترنتی رنگ: جنجالی ترین روزهایش را سپری خواهد کرد و سیاست محافظه کارانه اش را با برپایی سمینار "چاقوهای معلق در آسمان" در محل خانه هنرمندان تغییر خواهد داد.
 
مجله تندیس: مدیر مسئول بعلت خودداری از چاپ لوگوی یکی از طرفداران به دادگاه احضار خواهد شد.
 
سایت رسم: بخش "آشپزی" و "نامه های منتشر نشده استاد ممیز" به منوی اصلی این سایت اضافه خواهد شد.
 
امیر، عرفان، یاشار و باقی دوستان: همچنان در اینترنت به دنبال مطالبی خواهند گشت که بیش از یک بار در جایی دیده نشده و بعلت کمبود خبرهای دسته اول، بخش خبرهای دست چندم نیز به سایت اضافه خواهد شد.
 
سایت هفت رنگ: به "هفت خط" تغییر نام خواهد داد و بخش معاملات ملکی نیز به آن اضافه خواهد شد.
 
در آستانه سال جدید خبر کنسرت علیرضا قربانی با "ساسی مانکن و هیچکس" در دوبی منتشر خواهد شد که به گرافیک ربطی ندارد و همچنین فیس بوک ایرانی در سال جدید رونمایی خواهد شد و کمپانی "فری گیت" کسب و کارش از رونق خواهد افتاد.