گرافیک نت؛ حیدر رضایی طراح گرافیست و برگزیده بخش پوستر بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر در مورد طراحی پوستر فیلم جرم که عنوان بهترین فیلم بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد به خبرنگار مهر گفت: سفارش طراحی این پوستر از طریق دفتر مسعود کیمیایی کارگردان "جرم" انجام شد، فرصت نشد فیلم را ببینم و دستیار اول کارگردان، داستان فیلم را تعریف کرد. من هم با توجه به نقش شخصیت‌ها بیشتر متوجه شخصیت اول فیلم شدم و به همین دلیل آن را به عنوان محور پوستر قرار دادم.
این گرافیست گفت: برخی از فیلم‌ها محتوای کلی دارند و بازیگران، داستان را به یدک می‌‌کشند اما در این فیلم داستان حول یک شخصیت بود و بقیه به عنوان عوامل فرعی بازی می‌کردند. پس من روی بازیگر اول تمرکز کردم.

رضایی در مورد طراحی این پوستر عنوان کرد: محتوای کلی این فیلم تفاوت زیادی با دیگر داستان‌های کیمیایی نداشت. معمولا در فیلم‌های او حس انتقامجویی و روابط آدم‌ها به تصویر کشیده می‌شود. من از المان‌های گرافیکی که می‌شد از آن استفاده کرد و متحول شدن یک فرد را در شرایط نابسامان اجتماعی نشان داد استفاده کردم و در بخشی از پوستر، رنگ‌هایی را که نشان‌دهنده حس انتقامجویی باشد به کار بردم و سفیدی چشم‌ها را بیشتر کردم.

رضایی سپس به سختی‌های طراحی پوستر یک فیلم اشاره کرد: یک کارگردان در یک تا دو ساعت مفهومی را که دوست دارد، منتقل می‌کند اما کار طراح گرافیست سخت‌تر است، چون باید مفهوم را غیرمستقیم و با استفاده از عناصر بصری در یک فریم بزرگ منتقل کند تا علاوه‌بر زیبایی‌شناسی لازم، اطلاع‌رسانی هم کرده باشد.

حیدر رضایی متولد سال 1352 و فارغ التحصیل هنرستان هنرهای تجسمی می باشد. وی طراح پوستر فیلم‌های مطرحی چون خاکستر سبز (ابراهیم حاتمی‌کیا) ساغر(سیروس الوند) سلطان و حکم (مسعود کیمیایی) و بسیاری از فیلمهای سینمایی می باشد. وی همچنین  در حال حاضر دبیر سرویس عکس خبرگزاری مهر می باشد.

لازم به ذکر می داند بزودی تعدادی از آثار پوستر این هنرمند در گرافیک نت به نمایش گذاشته خواهد شد.