این پوستر که طراحان آن پوستر سال گذشته را نیز طراحی کرده بودند به شکل بسیار شگفت‌انگیزی در متن آن عنوان تمام 15 هزار فیلمی که از سال 1951 در برلیناله نمایش یافته‌اند را برای طراحی پوستر استفاده کردند.
در این پوستر نام فیلم‌ها به ترتیب زمانی و در مقیاس‌های بسیار ریز دیده می‌شوند، به‌نوعی که تاریخ جشنواره برلین را در شصتمین سال برگزاری آن به‌تصویر می کشد.
"دیتر کاسلیک" رییس جشنواره برلین درباره این پوستر گفت: با اندکی صبر، همه می‌توانند نام فیلم‌های مورد علاقه‌شان را در این پوستر پیدا کنند. با سفری به تاریخ فیلم، ما از همه هنرمندانی که فیلم‌هایشان به شکوفایی جشنواره برلین کمک کرده‌اند، تقدیر می‌کنیم.
این پوستر قرار است از اواسط ماه ژانویه در سراسر شهر برلین نصب شود. شصتمین جشنواره فیلم برلین که سومین رویداد سینمایی معتبر قاره اروپا است، 11 تا 21 فوریه سال آینده درحالی برگزار می‌شود که «ورنرهرتزوگ»، کارگردان سرشناس آلمانی ریاست هیأت داوران را برعهده خواهد داشت.
رونمایی و طراحی چنین پوسترهای خلاقانه و زیبا نشان از اهمیت طراحی پوستر برای رویدادهای مهم هنری و فرهنگی در اروپا و سایر کشورها دراد که متاسفانه در کشور ما نادیده گرفته می شود.
شایسته است وزارت ارشاد، بنیاد فارابی و هر نهاد متولی دیگر در برپایی جشنواره های سینمایی و فرهنگی، اهمیت بیشتری برای طراحی پوستر و مواد تبلیغی جشنواره های به خصوص جشنواره فجر که جنبه بین المللی هم دارد قائل شده و به جهت دوری جستن از طراحی "دقیقه نودی" پوستر و تصاویر گل و مرغ که سالهاست پای ثابت پوسترهای جشنواره های مختلف شده گام بردارند.