گرافیک نت؛ خانه هنرمندان ایران از 26 مهرماه میزبان پوسترهایی خواهد شد که از سراسر جهان برای نمایش در ایران گردآوری شده‌اند.

آرش سلطانعلی مدیر مدرسه ایده گفت: پوسترهای این نمایشگاه بر اساس تم اجتماعی از سوی علی عمرانی و بهنام رئیسیان گردآوری شده‌اند  و آثاری از طراحان معروفی که با موضوعات اجتماعی مانند صلح، جنگ، آفریقا و... کار کرده‌اند در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی درباره هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت: این مجموعه علاوه براینکه یک نمایشگاه هنری بزرگ است، می‌تواند مرجعی برای هنرجویان و دانشجویان گرافیک باشد تا با تعداد زیادی از آثار مطرح دنیا آشنا شوند.

سلطانعلی ادامه داد: در این نمایشگاه 198 اثر به نمایش در خواهد آمد. فایل‌های این پوسترها در اختیار «ایده» قرار گرفته است و این آثار را در ابعاد 50 در 70 چاپ و در دو گالری بهار و تابستان خانه هنرمندان به نمایش در خواهد آمد.

او در مورد هنرمندان این نمایشگاه گفت: تمامی این هنرمندان از چهره‌های بین المللی طراحی دنیا هنستند مانند آرماندو میلانی که یکی از مشهورترین طراحان دنیاست؛ از ایران نیز فقط اثری از رضا عابدینی که یکی از چهره‌های بین‌المللی گرافیک ایران است اثری به نمایش گذاشته خواهد شد.

لازم به یادآوری است، نمایشگاه پوسترهای معروف جهان از 26 تا 30 مهرماه در خانه هنرمندان میزبان علاقمندان است.