گرافیک نت؛ در این کارگاه دو روزه که به مناسبت ایام محرم و صفر برگزار می‌شود، 20 تصویر ساز و طراح گرافیک منتخب از دانشجویان برتر دانشگاه فرهنگ و هنر اراک برگزیده شدند تا زیر نظر محمد اردلانی، موضوعات مرتبط با این ایام را در قالب پوستر به تصویر بکشند.
این کارگاه که بخشی از سوگواره پوستر آزادگی است، سه شنبه 27 آبان ماه با سخنرانی محمد اردلانی آغاز به‌ کار کرد. در این سخنرانی وی طی 2 ساعت به طور خلاصه ضمن بازتعریف گرافیک و پوستر به معرفی شیوه هایی برای رسیدن به ایده هایی خلاق و نو پرداخت و روش هایی برای فکر کردن صحیح تا یافتن ایده و نگارش سناریو  برای پوستر را مرور نمود. در پایان با نمایش پوستر هایی از طراحان برتر جهان و ایران و همچنین هنرجویان کارگاه های پیشین خود که به روشی صحیح طراحی شده بودند سعی در نزدیک تر نمودن ذهن دانشجویان به راهکارهای ارائه شده نمود.
پس از سخنرانی، برنامه ورکشاپ به صورت عملی آغاز شد و شرکت کنندگان سعی نمودند طی دو روز صحبت های استاد کارگاه را در شیوه طراحی خود لحاظ نموده و در نهایت آثاری در خور ارائه نمایند.
 
گفتنی است؛ این کارگاه به همت انجمن علمی دانشجویان مرکز فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی اراک، به دبیری داوود کلاهدوزان برپا شده و آثار برگزیده‌ی آن در بخش ویژه‌ای از نمایشگاه پوستر آزادگی که 28 آذر ماه در شهر اراک برگزار خواهد شد به نمایش در خواهد آمد.
 
گزارش تصویری این رویداد را در اینجـــــا ببینید.