گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مژگان طریقی، رییس عکسخانه شهر در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به هنرمندان و مسولین حاضر در مراسم به معرفی علی افشاری مجموعه دار دوربین های قدیمی لایکا پرداخت و تاریخچه ای از روند ساخت لنزها و دوربین های دست ساز ارایه کرد.

در بخش دیگر برنامه، سیدقاسم ناظمی، معاون هنری ضمن ابراز علاقه مندی به هنر عکاسی به عنوان هنری که می تواند بخشی از هویت ما را بازگو کند گفت: نمایشگاه 99 سال با دوربین های لایکا از رویدادهای ارزشمند و قابل تحسین موزه عکسخانه شهر محسوب می شود.

علی افشاری پس از دریافت لوح سپاس گفت: حضور در این جمع برای من بهترین قدردانی است و خوشحالم که توانسته ام خدمت کوچکی به علاقه‏ مندان هنر عکاسی بکنم.

وی در پایان  گفت: هر کس به میزان علاقه، صاحب دوربین های به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.

در بخش پایانی برنامه با اهدا لوحی از سوی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توسط دکتر محمد ستاری از علی افشاری تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم که روز یکشنبه 8 بهمن ماه ساعت 15 در موزه عکسخانه شهر برگزار شد، امیر عبدالحسینی، مدیر هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از عکاسان صاحب نام معاصری همچون: مجید ناگهی، جاسم غضبان پور، محمد ستاری، مهدی سروری، بهزاد ترکی زاده، اسعد نقش بندی، مسعود امیرلویی، محسن راستانی و محمدحسین هنریاری حضور داشتند.

"نمایشگاه 99 سال با دوربین های لایکا" مجموعه ای بی نظیر از 12 دستگاه دوربین و 11 لنز دست ساز است که تا 30 بهمن ماه در موزه عکسخانه شهر به نمایش در می آید.

 علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به استثنای ایام تعطیل از ساعت 9 تا 17 و روز های پنج شنبه 9 تا 13 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان بهار‌شیراز، بوستان بهار‌شیراز مراجعه کنند.