امسال در ادامه‌ بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته زمینه‌ی برگزاری رویداد ویژه‌ جشن تصویر سال فراهم شده است. ارزیابی تصویری و محتوایی تولیدات گسترده‌ عرصه‌ تبلیغات در زمینه‌های گوناگون از جمله تیزر‌های تلویزیونی، سینمایی و تبلیغات محیطی، آگهی‌های مطبوعاتی و... موضوع رویداد ویژه‌ی هشتمین جشن تصویر سال است که توسط شورای سیاست‌گذاری، متشکل از جمعی از مدیران برجسته‌ی شرکت‌ها و موسسات معتبر تبلیغاتی ایران، برگزار می‌شود. آثار ارسالی ازسوی هنرمندان مستقل و نیز شرکت‌ها و موسسات تبلیغاتی و... توسط هیئت داوران برجسته‌ منتخب شورای برگزاری، مورد ارزیابی قرار گرفته و آثار برگزیده‌ سال جوایز و «تندیس ویژه‌ی تبلیغات» را دریافت خواهند کرد.
لازم به ذکر است فراخوان ویژه این بخش پس از اعلام اسامی هیئت انتخاب و داوران از سوی شورای سیاست‌گذاری منتشر خواهد شد.

بخش گرافیک و کاریکاتور
دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر 25 سال با نظر هیئت داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به نمایشگاه راه خواهند یافت.
ارایه آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایتtassvir.com به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر100 کیلو بایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه 20 در 30سانتی‌متر صورت گیرد.
تعداد آثار ارسالی برای هر بخش حداکثر پنج اثر است.

مهلت ارسال آثار
هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در هشتمین جشن تصویر سال می‌توانند از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس tassvir.com و ارسال سی‌دی و دی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویر سال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک 19، طبقه سوم، زنگ بالا در فاصله‌ی زمانی 20 آذر تا 20دی‌ماه 1389 اقدام کنند.
با توجه به‌ مدت زمان کوتاه باقی مانده تا شروع هشتمین جشن تصویر سال، قطعا امکان تمدید مهلت ارسال آثار میسر نخواهد بود.