بنا براین گزارش، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) با همکاری انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به مناسبت هفته جهانی سرطان (9تا15 بهمن ماه 1388) با هدف ترویج فرهنگ نوع دوستی وهمچنین اطلاع رسانی درباره جوانب مثبت و دوسویه مسولیت پذیری اجتماعی ارگانها،سازمانها ،،موسسات خصوصی و دولتی، صاحبان صنایع و مدیران شرکتها ،بازرگانان و تشکلهای مردم نهاد ،اولین مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی طراحی پوستر را برگزار می‌کند. بر اساس این فراخوان از طراحان گرافیک دعوت می‌شود تا روز جمعه - 22 آبان ساعت 11 تا 13 در جلسه‌ای که در موسسه خیریه محک حاضر شوند.
در فراخوان این مسابقه آمده است: هنر طراحی گرافیک آینه شفافی است که مسائل جاری جامعه را ثبت و با نگاهی نو منعکس می‌کند و در فرهنگ‌سازی جامعه و جهت‌دهی افکار عمومی به یک دیدگاه خاص نقش بسزایی داشته و دارد. این ویژگی، ما را برآن داشت تا ازهنر کاربردی طراحی گرافیک در جهت تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ‌سازی درراستای درک تبدیل مشارکت اجتماعی به "مسئولیت اجتماعی" توسط سازمان‌ها وافراد بهره ببریم.
در این مراسم هنرمندانی همچون ابراهیم حقیقی ؛ رییس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، امرالله فرهادی ؛ دبیر نمایشگاه ،هیات داوران : فرزاد ادیبی، مصطفی اسد الهی، تهمتن امینیان، مجید عباسی، کامران کاتوزیان، فرشید مثقالی، ساعد مشکی و همچنین هیات مدیره ومدیرعامل محک حضور دارند.
قابل ذکر است علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این جلسه، حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه - 19آبان ماه - باید با روابط عمومی محک هماهنگ کنند.