گرافیک نت؛ به نقل از ستاد خبری نخستین جشنوارهٔ «پرچم» کورش پارسانژاد، دبیر بخش پوستر، هیات داوران این بخش را طی احکامی انتخاب و معرفی کرد. «ابراهیم حقیقی»، رییس و هیات مدیره انجمن طراحان پوس‌تر تئا‌تر ایران، عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، عضو انجمن تصویرگران کتاب کودک و انجمن فیلمسازان مستند ایران، «کیانوش غریب‌پور»، طراح گرافیک، تصویرگر و مدیر هنری، تصویرگرمطبوعات و ادبیات کودک در جشنواره‌های داخلی و بین الملل، دبیر دایمی جشنواره تصویرگری شاهکارهای ادبی ایران، مدیر هنری نشرافق و کانون فرهنگی‌هنری نی‌داوود و از اعضای هیأت مدیره انجمن طراحان پوستر تئا‌تر ایران و آریا کسایی، طراح گرافیک و دبیر نخستین دوره جشنوارهٔ هنر و امنیت به عنوان داوران بخش پوس‌تر نخستین جشنوارهٔ «پرچم» معرفی شدند.

ساعد مشکی، مدیر هنری و طراح گرافیک، ضمن بیان این مطلب در گفت‌و‌گو با ستاد خبری نخستین جشنوارهٔ «پرچم»، موضوع این جشنواره فرهنگی هنری را جذاب دانست و گفت: پرچم یک مسئله و دغدغهٔ ملی است زیرا به نمایندگی از یک ملت این نماد در فضا‌ها و مکان‌های مختلف حضور دارد.
وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای دنیا هم چون کشور ژاپن نسبت به پرچم خود بسیار متعصب هستند اما متاسفانه استفاده از این نماد هنوز به شکلی که باید در فرهنگ ما جای خود را باز نکرده است.
این استاد دانشگاه موضوع «پرچم» را دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی دانست و افزود: نخستین جشنوارهٔ «پرچم» از قابلیت و گنجایش بالایی برخوردار است و می‌توان با آن در سطح ملی برخورد کرد. زیرا موضوع پرچم، موضوعی حساس و قدیمی است از زمان سروده شدن اشعار شاهنامه توسط حکیم فردوسی تا اکنون در مورد پرچم سخن به میان آمده است.
وی در ادامه گفت: در مورد شکل، اندازه، هارمونی رنگو ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی یک پرچم، می‌توان در کارگاه‌های تخصصی به بحث و تبادل نظر نشست و نقش آن را به عنوان یک سنبل و نماد ملی ارزیابی و تحلیل کرد تا جایگاه شایسته خود را به ویژه در فرهنگی ایرانی پیدا کند.
مدیر هنری و طراح گرافیک مجموعهٔ «چشم»، نخستین دوره از برگزاری جشنواره «پرچم» را گامی مهم دانست و در این باره گفت: شاید این جشنواره در دورهٔ نخست خود به اهداف والایی که دارد به طور کامل دست پیدا نکند اما بی‌شک این اقدام مهم می‌تواند در آینده به شکل تاثیر گذار‌تر و با شکوه بیشتری برگزار شود.
این عضو هیات انتخاب و داوری نمایشگاه تایپوگرافی ایران تاکید کرد: باید شرایط ارایهٔ اثر به گونه‌ای در این جشنواره فراهم شود تا هنرمندان بتوانند با فکری باز، دست به خلاقیت زنند. شکوه یک اثر ناشی از فکر و ایدهٔ تازهٔ یک هنرمند است.

نخستین جشنوارهٔ «پرچم» به مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، زمستان سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری ایلنا