گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی هفته ی طراحی گرافیک ایران، هدف از برگزاری این رویداد فراهم آوردن فرصتی مناسب برای گردهمایی و هم اندیشی طراحان گرافیک و سایر هنرمندان با یکدیگر و تعامل بیشتر با جامعه می باشد.

معرفی برنامه های سالانه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، سخنرانی مهمان خارجی، رونمایی کتاب، همایش پژوهشی و برگزاری نمایشگاه های تخصصی و بین المللی در حوزه گرافیک، تنها بخشی از برنامه های این هفته می باشد.

در این نمایشگاه ها که بازدید آن برای عموم آزاد است، آثار بیش از 130 هنرمند به معرض نمایش گذاشته می شود که برای نخستین بار در ایران به نمایش در خواهد آمد.

مهدی مهدیان، دبیر "هفته طراحی گرافیک" در خصوص برگزاری این هفته گفت: برگزاری این نوع هفته ها، سالهاست که در شهرهای بزرگ دنیا مرسوم است که یکی از مهمترین اهداف برگزاری آن ارزش گذاری، معرفی، آشنایی و ارتباط هر چه بیشتر مردم با کارکردهای گرافیک و همچنین افزایش درک عموم، نسبت به نقش و تأثیر آن در زندگی معاصر است.

گفتنی است مراسم افتتاحیه "هفته ی طراحی گرافیک ایران، 1392" روز 27 فروردین ماه ساعت 17 در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد و تا 5 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر می باشد مشروح برنامه های فوق در این هفته به زودی اعلام خواهد شد.