گرافیک نت؛ شرکت گوگل، یکی از بزرگترین شرکتهای سایبری دنیا در ابتکاری جالب و با استفاده از هنر طراحی گرافیک و تصویر سازی، جهانی بودن خود را با توجه به مراجعه میلیون ها کاربر از سراسر دنیا به مجموعه سایت های این شرکت در طول روز به رخ می کشد.
گوگل با مطالعه در میان فرهنگ ها، اقوام و ملیت های سرتا سر جهان روزانه ده ها تصویر ساده و پر مفهوم را در قالب لوگوی خود به کاربران خود عرضه می نماید.
مجموعه لوگوهای گوگل عبارتست از تصاویری ساده در قالب پیکتوگرام ها، تایپوگرافی های خلاقانه و تصویر سازی های جذاب که با توجه به روزها و مناسبت های ملی، مذهبی، زاد روز یا سالمرگ افراد مشهور جهان طراحی شده و در معرض دید کاربران قرار می گیرد.
نکته جالب اینجاست که شما اگر از کشور خود به گوگل سر می زنید با لوگوی طراحی شده برای همان روز و همان کشور برخورد می کنید ولی ممکن است کاربر دیگری از دیگر نقطه جهان و در همان لحظه با لوگوی مربوط به کشور و محل زندگی خود برخورد کند.
البته در موارد خاص و در زمانهای چون آغاز سال نوی میلادی یا دیگر مناسبت های جهانی لوگوی واحدی برای تمام جهان به نمایش گذاشته می شود.
با جستجو در سایت لوگوهای گوگل نکته ای جالب توجه شما را جلب خواهد کرد و آن جای گرفتن لوگوی ویژه نوروز ایرانی در میان دیگر لوگو های جهانی است.
برای آشنایی بیشتر با این بخش از گوگل اینجــــــا را ببینید.