گرافیک نت؛ عصر روز پنجشنبه هشتم بهمن ماه ۹۴ نودمین جلسه‌ی گپ گرافیک با حضور سه میهمان ویژه: اشتفان بوندی، رئیس اتحادیه‌ی طراحان بین المللی سوئیس و دارای بیش از ۳۰۰ جایزه‌ی بین المللی هنری، ایرج میرزاعلیخانی عضو هیئت موسس و هیئت رئیسه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و لادن رضایی (پژوهشگر هنر) از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۲۰ در تالار خاقانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در ابتدا ایرج میرزاعلیخانی سخنان کوتاهی در مورد گرافیک ایران داشتند، سپس اشتفان بوندی در دو بخش مطالب خود را ارائه نمود. در بخش اول به مدت یک ساعت و سی دقیقه در مورد پوسترهای خود توضیحاتی ارائه داده و در بخش دوم به مدت یک ساعت درباره‌ی مطالب ارائه شده در ورکشاپ‌هایی که تا کنون برگزار کرده‌اند صحبت‌هایی داشتند، ایشان در ضمن صحبت‌های خود به ضرورت جذابیت پوستر در جذب مخاطب و متفاوت بودن نوع طراحی و پیغام، با توجه به مخاطب هدف، اشاره داشتند. همچنین در بخش هایی از صحبت‌های خود، در مورد نحوه‌ی جایگیری عناصر در کادر گفتند" من در ابتدا برای هر سفارشی به دنبال تصاویری که بتوانند ایده را به خوبی انتقال دهند می‌گردم، مرحله بعد نحوه‌ی ترکیب درست آنها برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب است، گاهی ممکن است تصاویر خوب باشند ولی من در مرحله‌ی چیدمان به این نتیجه برسم که اصلا مناسب طرح و ایده‌ی من نیستند، و در مرحله‌ی آخر به دنبال طرح و فرم مناسب می‌گردم، در هر صورت مهمترین بخش برای من انتقال پیام به بهترین نحو ممکن به مخاطب است. همچنین در قسمت تایپوگرافی یک اثر نیز گاهی اندازه‌ها را بسیار بزرگ انتخاب می‌کنم و گاهی کار به قدری گویا است که من کم‌ترین ارزش را برای نوشته قائل می‌شوم و در نتیجه بخش‌های کوچکی برای آن انتخاب می‌کنم. مسئله‌ای که اکثر اوقات باعث ناراحتی من می‌شود، کارهای گرافیکی خوبی است که نمی‌توانند پیغام خود را به مخاطب برسانند."
در آخر اشتفان بوندی و ایرج میرزا علیخانی به سوال‌های مطرح شده توسط افراد حاضر در جمع پاسخ دادند. همچنین در پاسخ به یکی از سوالات که یکی از حضار جویای نظر ایشان در مورد گرافیک ایران پرسیده بودند پاسخ داد" البته من طراحان گرافیک زیادی از جمله مرتضی ممیز که بامن ، هم دوره بودند را می‌شناسم و چیزی که برای من جالب است حضور و فعالیت زیاد ایرانیان از منطقه‌ی خاورمیانه در حوزه‌ی گرافیک است، ایران و ترکیه از جمله‌ی پرکارترین‌ها در زمینه‌ی گرافیک در منطقه‌ی خاورمیانه هستند و این برای من بشدت جای سوال است و دلیلش را نمی‌دانم"
در آخر مراسم از طرف گروه گپ (گروه برگزارکننده‌ نشست‌های گپ و کریتیو مورنینگز تبریز) و سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی یادبودهایی به میهمانان مراسم اهدا شد.