نمایشگاهی آثار خوشنگاری از هنرمند خوشنویس " اسحاق حنیفه " که با قلم ابداعی خود خلق کرده است از فردا در موسسه فرهنگی و هنری صبا آغاز می شود . 
به اعتقاد وی کلمه " خوش " آن از خوشنویسی و کلمه " نگار " آن از نگارگری به عاریت گرفته شده است و می تواند در برخی موارد جایگزین مناسبی برای تایپوگرافی و بعضا هم به جای نقاشی خط باشد .
استاد حنیفه از سال 1367 کار خوشنویسی را اغاز کرده و این هنرمند علاوه بر انجام کار هنری به تدریس در دانشگاه نیز مشغول است .
وی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگارما افزود: واژه خوشنگاری یک واژه پیشنهادی از سوی من است که تلفیقی از خوشنویسی و نگارگری است.
این هنرمند افزود : این هنر به دو شاخه تقسیم می شود اولین شاخه زمانی است که از نگاری مفهوم نگاشتن استنباط می شود که در این صورت هنرمند خوشنویس اشنا به اصول و دانش گرافیک ،‌ واژه یا عبارت را براساس مفهوم کاملا مدرن و جدید می نویسد که امروزه در جامعه هنری گاها به تایپوگرافی و بعضی اوقات خط ( کرشمه ، معلی و ...) یاد می شود که من واژه خوشنگاری را به جای تایپوگرافی خوشنویسی پیشنهاد می کنم .
حنیفه خاطرنشان کرد : شاخه دوم از نگاری ،‌ مفهوم نقاشی کردن از آن استنباط می شود که در این صورت هنرمند خوشنویس با استفاده از تکنیک نقاشی اثری نقاشانه خلق می کند.
وی افزود : اثار ارایه شده خوشنگاری در این نمایشگاه با استفاده از قلم ابداعی خود من است که این قلم قابلیت گرافیکی بالا دارد و جنس آن از چوب ساده است ولی به لحاظ مکانیکی کارهای متفاوتی انجام می دهد .
این هنرمند توضیح داد : در هنگام کار با این قلم ، پارچه های مختلفی شامل کتان ، مخمل و یا حریر بر سر این قلم می بندیم که هر کدام از این پارچه ها به سبب بافت گوناگون خود حالت رنگی متفاوتی را ایجاد می کند و یک کار نقاشانه جدید را خلق می کند.
وی یاداور شد که این قلم تخت و بسیار خوش دست است و به لحاظ مکانیکی قابلیت هنری بیشتری نسیت به سایر قلم ها دارد .
این مدرس دانشگاه افزود : در هنر نقاشیخط ممکن است که یک هنرمند خطاطی کند و گاهی نیز ممکن است آثار خوشنویسی را از کامپیوتر بر دارد و با کاربن روی بوم منتقل کند و خط را نقاشی کند و در نتیجه قدرت دست کم می شود ولی باید در نظر داشت که در هنر خوشنویسی قدرت دست و مهارت خوشنویس شاخصه اصلی ارزشگذاری اثر است .
نمایشگاه خوشنگاری از فردا 19 مردادماه در نگارخانه حوضخانه در موسسه فرهنگی وهنری صبا اغاز می شود و تا 25 مرداد ماه ادامه دارد.