گرافیک نت؛ رساندن پیام به مخاطب همیشه دغدغه اصلی طراحی پوستر بوده است.اما در کشور ما ایران به دلایل متعدد مانند:  نبود مکان های مناسب برای اکران، وجود سفارش دهندگان ناآگاه و طراحانی که بدون در نظر گرفتن مخاطب اقدام به طراحی می کنند... رساندن پیام نادیده گرفته شده است.

با فرارسیدن اربعین حسینی و به همت "کورش شریف" دبیر نمایشگاه جمعی از هنرمندان جوان از کل کشور (استان های تهران، البرز، زنجان، خراسان رضوی، مازندران،لرستان،آذربایجان غربی،سمنان، قم و ...) گرد هم آمدند ، تا برای حل این معضل، قدمی بردارند. و توانستند با تمام مشکلاتی که بر سر راه بود مسئولین را راضی کنند تا نمایشگاه گرافیک محیطی "پیام سرخ" در سطح شهر جدید پردیس برگذارشود.

این نمایشگاه با همکاری شهرداری پردیس از اربعین اباعبدالله حسین تا 28 صفر برگزار گردید. در این نمایشگاه آثاری از طراحان محمد اکبری، محمد افشار، زهرا ایوبی، نصیر بشیری ، مائده پهلوان ،علیرضا بختیاری، خشایار بهرامی، نوشین بیجاری، خورشید حسنوند، سید محمد حسینی، کورش شریف، زهرا خیبر شکن، احمد درخشنده، مرتضی رحمتی، جمال الدین رمضانی، علی زارعیان، نعمت شکوهمند، مرتضا فرحناک، مهدی عسگری، نیلوفر غلامی، حسین محمدی وحیدی ، علیرضا معظمی گودرزی (ارسطو)، مصطفی معمی وند، میثم نامدار، محمد علی نوایی  به نمایش درآمده است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه فراهم آوردن بستر مناسب بصری در گرافیک شهری و آشنایی مردم با آثار گرافیک مذهبی عاری از آلودگی بصری در سطح شهر بوده است.

عکاس: مسعود رحیمی