گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی سایت mypersiangulf.ir؛ این سایت با همکاری فرهنگسراهای فناوری اطلاعات و پایداری اقدام به برگزاری چهارمین دوره این جشنواره نموده است.

لازم به ذکر است، در آیین گشایش این نمایشگاه تعداد 70 اثر برگزیده در ابعاد 70*100 از کشورهای چین، ژاپن، آمریکا، ایران و ... به همراه 40 اثر از آثار هنرجویان کارگاه طراحی پوستر محمد اردلانی در ابعاد 70*100 در دوطبقه فرهنگسرا با حضور داوران ایرانی جشنواره و هنرمندان عرصه تجسمی به نمایش درخواهدآمد.

یادآور می شود، داوری این مسابقه را، اساتید رنه ونر (مدیر سایت poster page ) از سوییس، اریک برندت (مدیر سایت جئوتایپوگرافیکا) از ایالت متحده آمریکا، دیمیتریس آروانیتیس(عضو انجمن بین المللی طراحان گرافیک) از یونان، علی سیلان (مدرس و طراح گرافیک) از ترکیه و 2 داور ایرانی دکتر محمد خزایی و محمد اردلانی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را بر عهده داشتند.

فراخوان شرکت در این جشنواره از 25 اسفندماه89 اعلام شد و شرکت کنندگان می بایست تا 25 فروردین ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال می نمودند. جمعاً 472 تعداد اثر به دبیرخانه رسید که از این میان 70 اثر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

در بخش جنبی این جشنواره ورک شاپ سه روزه طراحی پوستربا موضوع خلیج فارس زیر نظر محمد اردلانی در فرهنگسرای فناوری اطلاعات از تاریخ 28 تا 31 فروردین ماه برگزار گردید و 40 اثر منتخب که حاصل این ورکشاپ است به صورت غیررقابتی در کنار آثار منتخب چهارمین جشنواره ملی پوستر خلیج فارس در فرهنگسرای پایداری به نمایش درمی آید.

گفتنی است علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ 10 تا 25 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 17 به فرهنگسرای پایداری به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا مراجعه نمایند.

محمد اردلانی دبیر سایتmypersiangulf و عضو هیئت داوران این دوره و دوره های پیشین جشنواره ملی خلیج فارس بوده و عنوان هایی چون برگزیده نخستین جشنواره تجسمی تهران، برگزیده ی نخست در ششمین جشنواره بین المللی تایپوگرافی اسماء الحسنی، نامزد دریافت نشان جوان تجسمی کشور در سال 89، داوری چندین مسابقه، برپایی 8 ورکشاپ، طراحی پوستر و نشان رویداد های مهمی در کشور، حضور در ده ها نمایشگاه انفرادی و گروهی و مسابقه در کشورهای ایران، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اتریش، هلند، فنلاند و ... را در کارنامه ی خود دارد و رویدادها و آثار وی که مورد توجه رسانه های تخصصی و عمومی دنیا قرار گرفته در مجلات مطرحی از جمله مجله پیکسل کریشن (فرانسه) در کنار آثار طراحان بنامی چون آلن لیکورنک، میشل باتوری، اوه لوش، رالف شرافیگل و ... منتشر شده است.