به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر، در پی استقبال عمومی و به منظور فراهم آوردن امکان بازدید علاقمندان این گونه خاص از هنر ژاپنی، زمان برپایی نمایشگاه «اوکی‌یو-ئه» تا 16 فرودین ماه 1389 تمدید شد.
در این نمایشگاه که به همت گروه هنر شرق پژوهشکده هنر و با همکاری گالری دی و مجموعه فرهنگی - هنری صبا از یکم اسفندماه سال جاری در نگارخانه لرزاده دایر گردیده بیش از 50 تابلوی اوکی‌یو-ئه از مجموعه خصوصی جهانگیر کازرونی و فریال سلحشور به نمایش گذاشته شده است.
از جمله ویژگی‌های آثار به نمایش درآمد در این نمایشگاه می‌توان به تنوع موضوعی آثار و منحصربه‌فرد بودن برخی از آنها اشاره نمود.
اوکیوئه (به معنی دنیای در حال گذار) یکی از مهم‌ترین مکاتب نقاشی ژاپن است که در اواخر قرن هفدهم شکل گرفت و به مدت دو قرن تا اواسط قرن نوزدهم ادامه یافت و نه تنها در ژاپن بلکه در اروپای قرن نوزدهم نیز تأثیرات عمیقی بر هنرهای تجسمی برجای گذارد.
این سبک نقاشی همراه با دیگر جریان‌های هنری مثل مینیاتور ایرانی و مجسمه‌ها و ماسک‌های آفریقایی تأثیرات گسترده‌ای بر مکتب‌های امپرسیونیسم، پست امیرسیونیسم، کوبیسم، فووبیسم داشته است.
علاقمندان جهت بازدید می‌توانند به نگارخانه لرزاده به نشانی میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 53، مجموعه فرهنگی - هنری صبا مراجعه نمایند.
ساعات بازدید از این نمایشگاه همه روزه، به جز ایام تعطیل، از ساعت 10 تا 19 خواهد بود.