گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی موزه هنر امام علی (ع)، این نمایشگاه با هدف ترویج آیین های ملی و دینی در استقبال از بهار طبیعت و با مضمون نوروز و طبیعت، 6 فروردین ماه گشایش یافت.

لازم به ذکر است، آثار به نمایش درآمده، بخشی از گنجینه  موزه  شامل 74 اثر هنری از پیشگامان هنر معاصر ایران با  آثارهنرمندانی همچون: محمود جوادی پور،  حسین زنده رودی،  زنده یاد دکتر جواد حمیدی، پرویز کلانتری، علی اکبر صادقی، یعقوب عمامه پیچ، محمد ابراهیم جعفری،  فریده لاشایی و... در طبقه  فوقانی موزه  به نمایش درآمده است و در طبقه میانی موزه نیز آثار خوشنویسی از اساتید معاصر ایران با موضوع دعای تحویل سال نو و اشعار شعرای بزرگ ایرانی در وصف  نوروز، طبیعت و در گرایش های مختلف خوشنویسی و خط نقاشی ارایه  شده است. آثار اساتیدی همچون:  غلامحسین امیرخانی، مجتبی ملک زاده، محمد حیدری، محمد سلحشور، عبدالله فرادی، سیدحسن میرخانی، زنده یاد رضا مافی، امیر احمد فلسفی، صداقت جباری و در طبقه همکف موزه نیز آثار نقاشی با موضوع آیین های  ملی- دینی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه روز  یکشنبه 6 فروردین ماه 1391 آغاز و تا 30 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است در طول زمان برگزاری نمایشگاه یک اثر نقاشی از سهراب سپهری که تاکنون در موزه به نمایش در نیامده بود، رونمایی  شد. این اثر مربوط دوره مربع های رنگی  سهراب سپهری است که در سال 1350 خلق شده است  و ابعاد آن 260*100 سانتی متر است که با تکنیک اکرلیک بر روی بوم اجرا شده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در برنامه ها می توانند به موزه هنرامام علی (ع) واقع در خیابان ولی عصر(عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 و نشانی اینترنتی www.iaram.ir مراجعه و یا با شماره 22024848 تماس حاصل نمایند.