گرافیک نت؛ ...پس جهت اطلاعتان در این اندک مجال به دلیل محدودیت تعداد کلمات، از بیان دیده های مثبت در سرو نقره ای 92 که دوستانِ برگزار کننده خود واقفند، می گذرم و بیشتر به بخش پرطرفدار پوستر می پردازم.
سرو نقره ای 92 این چنین نمود که گویا سیاست گذاری و داوری تاثیر چندانی در تغییر نسبت به دوره های پیشین نداشته، زیرا شاهد همان نام های همیشگی و یا معدود نام‏های جدید ولی با آثاری به سیاق آثار دوره های قبل بودیم.
دیدیم که می شد عنوان بخش پوستر بی آنکه آب از آب تکان بخورد به " بخش پوسترهای نمایشگاهی و تئاتر" تغییر پیدا کند! چه بسا می شد مجال جداگانه ای برای راه یابی پوستر های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... که علاوه بر رعایت استانداردهای بصری، موفق به قانع کردن سفارش دهنده های غیر آرتیست و جامعه شدند، با عنوان "پوسترهایی برای موضوعات غیر از هنر" در نظر گرفت تا سفارش دهندگان واقعی هم با توانایی اعضای انجمن در پاسخگویی به نیاز های بصری آحاد جامعه آشنا شوند.
پرینت های تک نسخه ای را در بخش هایی به جای آثار اورجینال دیدیم، آثاری که گویا نه ضعف های بصری بنیادی و نه حتی چاپ نشدن آنها تاثیری در نمایش آنها نداشت و تنها نام طراح برای حضور کفایت می کرد.
دیدیم که آثار برخی عضوترهای انجمن بدون شرکت در فراخوان، به صورت دعوتی روی دیوار رفت. آثاری که باز هم با کمال تاسف میانشان آثار تک نسخه ای بود. کسی چه می داند، شاید طی دو سال اخیر پوستر خوب (ولو فقط با موضوعات هنری) به قدری نادر منتشر شده که دوستان مجبور به قبول پلات و پرینت در بخش های رقابتی و همچنین دعوت از برخی عضوترها برای بالاتر بردن سطح نمایشگاه شدند. شاید هم اگر بسیاری از همین یک چهارم کل اعضای انجمن که به سرو 92 اعتماد کرده و شرکت کردند هم از چنین دعوتی مطلع بودند رفتار حرفه ای پیشه کرده و عطای مشارکت در این فراخوان را همانند صدها جشنواره نیمه حرفه ای یا غیرحرفه ای دیگر به لقایش می بخشیدند.
راستی اگر به گفته ی داوران عزیز، آثار بخش پوستر از یکنواختی در ساختار و ضعف در ایده رنج می‌برند شاید نتیجه ی حضور افرادی در جمع هیئت انتخاب آثار و داوریست که منهای کیفیت، کمیت آثار منتشر شده شان، این سوال را در ذهن پدید می آورد که آیا این "هنرمندانِ" عزیز را اصلا می توان در زمره ی شاغلان حرفه ی طراح گرافیک محسوب کرد یا خیر؟!

البته به واسطه ی اندک تجربه در برگزاری رویدادهای هنری کشور، آگاهم که منهای موفقیت یا عدم موفقیت اینچنین رویداد ها، چقدر زمان و انرژی از دوستان برگزار کننده، بدون ریالی منفعت، صرف شده تا چنین رویداد گسترده ای با همه کاستی هایش برگزار شود. پس با تمام انتقادات فنی بجا یا نابجا که به سروِ نقره ای 92 دارم، وظیفه خود می دانم تا به آن دسته عزیزان برگزار کننده که با هزینه کردن از اعتبار شخصی و هنری خود)خارج از جایگاهشان در انجمن) سعی در آبرومندی این سرو و انجمنِمان گماردند، خسته نباشید و یک دنیا سپاس بگویم.