گرافیک نت؛ به گفته طراحان این نشانه، لوگوی المپیک لندن عدد 2012 را نشان میدهد، ضمن این که در داخل عدد 2 نام شهر لندن و در داخل عدد 0 نشان المپیک جای گرفته است اما در رابطه با قسمت مرکزی که به شکل لوزی است مطلبی عنوان نشده ولی تعابیری چون نماد "چشم" از آن می شود.

به تازگی عده از کارشناسان رسانه و صاحبنظران و هنرمندان در سطح جهان مطلبی را در رابطه با اینکه هر قطعه از این نشانه ضمن اینکه نشانگر یک عدد می باشد، نشانگر یکی از حروف الفبای انگلیسی هم هست در رسانه ها منتشر نموده اند.

درواقع اولین عدد 2 حرف Z ، عدد 0 حرف O ، عدد 1 حرف i و در نهایت دومین عدد 2 حرف N رو نمایش میدهد . همونطوری هم که در تصویر مشخص شده، اولین 2 و آخرین 2 که دو حرف متفاوت رو نشان میدهند به شکلی هوشمندانه و متفاوت با هم طراحی شده اند که با در کنار هم گذاشتن این حروف کلمه Z I O N شکل میگیرد .Z I O N به چه معناست؟

این کلمه عبری بیش از همه برای یهودیان معنی و مفهوم دارد  و معادل آن در زبان فارسی همان "صهیون" است.
البته این کلمه معانی دیگری چون کوه مقدس اورشلیم، قوم اسرائیل و بهشت را هم دارد که به جز آخری تمام این کلمات صحه بر ادعای معترضان و منتقدان است.
همچنین با مقایسه این لوگو با تصویر موزه هلوکاست لندن از بالا آن را بی شباهت با نوع معماری بکار رفته در ساخت آن نمی دانند.

به هرحال این روزها واکنش های متفاوتی در قبال جنجالی ترین لوگوی تاریخ المپیک از جمله اعلام تحریم این دوره از المپیک توسط مسلمانان و مسیحیان صورت گرفته و حتی عده ای از طراحان گرافیک انگلیسی آمادگی خود را برای باز طراحی این نشانه بصورت رایگان و خاتمه این ماجرا اعلام نموده اند.