گرافیک نت؛ به گزارش دبیرخانه جشنواره، حسین محمدی وحیدی، با بیان این مطلب افزود: شرکت کنندگان می توانند حداکثر تا ساعت 24 روز 1 اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ارسال آثار پوستر ازطریق پست الکترونیکی  Helaleahmar.poster@Gmail.comجشنواره اقدام کنند.
وی در خصوص آثار ارسال شده گفت: موضوع اصلی جشنواره صلح، نودوستی و کرامت انسانی بوده ولی هنرمندان بیشتر به هلال احمر پرداختند تا موضوعات اصلی. وی اضهار امیدواری کرد، هنرمندانی که هنوز آثار خود را ارسال نکرده اند، در پوستر های خود بجای هلال به صلح و همنوع دوستی تاکید داشته باشند.
دبیر جشنواره در ادامه به تشریح شرایط و ضوابط حضور در این جشنواره پرداخت و افزود: شرکت برای عموم هنرمندان و علاقمندان آزاد بوده و تکنیک خلق آثار و همینطور تعداد اثر محدودیتی ندارد.
محمدی وحیدی همچنین افزود: در کنار نمایش پوستر های برگزیده ی مسابقه، دو بخش دیگر نیز خواهیم داشت که به نمایش آثار برتر ورکشاپ، و پوستر های اساتید مدعو داخلی و خارجی اختصاص خواهد یافت .
وی توضیحاتی در مورد ورکشاپ پوستر داد و گفت: ورکشاپ پوستر صلح به مدت 3 روز از تاریخ 20 تا 23 فروردین در موزه صلح برگزار گردید که با استقبال خوب هنرمندان روبه رو شد. از بین متقاضیان تعداد 35 نفر از شهر های تهران، ساوه، رشت،مازندران، قم، اصفهان، شیراز و بروجرد برای حضور در کارگاه پذیرفته شدند که کار خود را با سرپرستی محمد اردلانی به اتمام رساندند.
 
گفتنی است؛ جشنواره بین المللی پوستر هلال احمر با تکیه بر موضوع کرامت انسانی و صلح، از اواخر اسفند ماه ۱۳۹۲ با انتشار فراخوان آغاز به کار کرده و طبق زمانبندی، انتخاب آثار نمایشگاه و برندگان جوایز 10 تا 30 میلیون ریالی این جشنواره درهفته اول اردیبهشت ماه با داوری اساتید ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد، محمد اردلانی و همراهی ی علی صارمیان (به نمایندگی از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران) برگزار خواهد شد.