گرافیک نت؛ چهارمین دوسالانه پوسترهای سیاسی ـ اجتماعی لهستان به عنوان یکی از معتبرترین دوسالانه‌های پوستر جهان است که نمایشگاه آثار برتر این دوره از دوسالانه، شنبه، یکم مهرماه در این کشور گشایش یافت.

در این دوسالانه 129 هنرمند از 17 کشور جهان از جمله ‌بلژیک،‌ چین، چک، آلمان، یونان،‌ ژاپن،‌ لهستان،‌ رومانی،‌ روسیه، اسلواکی،‌ تایوان، ترکیه،‌ اوکراین،‌ آمریکا و ایران شرکت کرده‌اند که از میان آثار ارسال شده 274 اثر از 75 هنرمند از سوی هیات داوران بین‌المللی انتخاب شده و به نمایشگاه راه یافته‌اند.

پوستر مهدی سعیدی از ایران نیز با موضوع کودکان کار طراحی شده و جایزه ویژه این رویداد بین‌المللی را به خود اختصاص داده است.

جایزه اول این دوسالانه را «لکس دروینسکی» از آلمان ،جایزه دوم را «فالین دیزاین استودیو» از روسیه و جایزه سوم را «آگنسیا پوپک» از هلند دریافت کردند.

مهدی سعیدی دو سال پیش نیز جایزه ویژه این دوسالانه را با پوستری با عنوان «خانم‌ها،آقایان معرفی می‌کنم؛نماد جدید صلح» از آن خود کرده بود.

مهدی سعیدی متولد 1358 در تهران، طراح گرافیک و نقاش برجسته ایرانی است که تاکنون جوایز متعددی از معتبرترین مجامع جهانی گرافیک را کسب کرده است که جایزه بزرگ دوسالانه بین‌المللی تایوان، جایزه بزرگ دوسالانه بین‌المللی کلورادو امریکا، جایزه ویژه دوسالانه بین‌المللی مکزیک، جایزه سوم سه سالانه بین‌المللی اوکراین ، جایزه ویژه دوسالانه بین‌المللی پوسترهای سیاسی -اجتماعی لهستان، جایزه ویژه دوسالانه بین‌المللی اسلواکی و جایزه بزرگ پنج ستاره طراحی گرافیک جهان از سه‌سالانه بین‌المللی اوزاکا ژاپن از آن جمله است.

به نقل از ایسنا