گرافیک نت؛ مرگ همراه با لبخند ۲۰۱۱، تمرینی برای ارتقاء طراحی خوب، با هدف تحریک خلاقیت می‌باشد، به این ترتیب ما می‌خواهیم شاهد تنوع و غنای زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف از سرتاسر دنیا باشیم.

قوانین و مراحل شرکت:

شرکت کنندگان: همه‌ی طراحان به طور کلی و افرادی که سابقه کاری گرافیک دارند و هر شخص علاقه‌مند، از هر ملیتی که بالای ۱۸ سال سن داشته باشد می‌توانند شرکت کند.

موضوع: موضوع این فراخوان مرگ است؛ برداشت شخصی شما از مرگ چیست؟ معنی مرگ در فرهنگ شما یا اینکه  چقدر از آن می‌ترسیم، چطور با آن برخورد می‌نماییم و چه مراسمی برای آن برگزار می‌کنیم را در اثر خود نشان دهید. این امور را می‌توانید به صورتی جدی، یا با طنز و شوخی بیان نمایید.

تکنیک‌ها: سبک کار آزاد است، ولی در نهایت باید در یکی از برنامه‌های خانواده‌ی ادوبی باز شود .
90 در 60 سانتیمتر
JPEG
حداقل 200 دی پی آی و حداکثر 350 دی پی آی

برای هر پوستر که ارائه می‌دهید، به صورت جداگانه برگه‌ی ثبت نام را پر نمایید
جهت ثبت نام بعد از مراجعه به لینک زیر در قسمت فرندز کلیک کنید
http://www.mumedi.org/eng/index.html

فایل‌های دیجیتال باید به روی سی دی قرار گیرند
برگه‌ی ثبت نام را هم پر کنید. این مدارک به همراه همه‌ی راهنمایی‌ها و اجازه و اختیارات لازم برای بازتولید و به صورت بازرگانی درآوردن اثر را داخل یک پاکت مهر و موم شده قرار داده و  به آدرس زیر بفرستید:
.. MUMEDI
Mexican Museum of Design
Francisco I. Madero 74
Colonia Centro, México D.F.
C.P 06000 MEXICO

پایان مهلت ارسال آثار: دوشنبه 17 اکتبر 2011 برابر با 25 مهر ماه 90


مراحل انتخاب آثار:
سازمان پس از دریافت فایل‌های دیجیتالی شما،  بر اساس صلاحدید آثارتان را روی کاغذ مناسب چاپ می‌کند. همه‌ی آثار رسیده در ابتدا انتخاب شده و به مدت یک ماه به نمایش درمی‌آیند، قضاوت‌هایی روی آنها صورت گرفته و برگزیدگان مشخص می‌شوند.


معیارهای انتخاب آثار:
هیأت انتخاب به این موضوع اهمیت می‌دهند که آثار در چارچوب مقررات نمایشگاه ارائه شده باشند. درجه‌ی خلاقیت، زیبایی‌شناسی، اصالت و نوع‌آوری و نیز ایده و پیامی که در پوستر وجود دارد مورد نظر است.

محدودیت‌ها و جزئیات:
آثاری که تا مهلت اعلام شده ثبت نام نکرده باشند، از نمایشگاه حذف می‌گردند.
آثاری که از تصاویر یا نمادهای ثبت شده در جای دیگر، بدون اجازه استفاده کنند، قابل قبول نخواهند بود.
کارمندان یا فامیل درجه یک برگزارکنندگان نمایشگاه حق شرکت در نمایشگاه را ندارند.
شما می‌توانید آثاری را که قبلاً طراحی یا چاپ شده باشند را ارائه نمایید، فقط باید شرایط را متذکرشوید و اجازه‌ی استفاده‌ی دوباره از این آثار را داشته باشید.
در مواردی که آثار قبلاً تولید و چاپ شده باشند، باید اطلاع دهید. تاریخ خلق اثر نباید قبل از سال ۲۰۰۴ باشد.
مسؤولین و برگزارکنندگان و حامیان نمایشگاه هیچ مسؤولیتی در قبال مواردی که شرکت کننده اثری را ارائه داده باشد ولی اصالت خلق اثر متعلق به شخص دیگری باشد، ندارد. در چنین مواردی اثر بلافاصله از نمایشگاه حذف شده و برگزارکنندگان می‌توانند از طریق مراحل قانونی علیه شرکت کننده شکایت کنند.
این مسابقه، بخش‌های مختلفی را رده بندی نکرده است، به این ترتیب نفر برگزیده می‌تواند به خاطر کیفیت کارش و نه به خاطر زمینه‌ی حرفه‌ای اش، از بقیه متمایز گردد.


شرایط عمومی:
فرض بر این است که شرکت کننده در این مسابقه، تمامی اطلاعات را دارد و همه‌ی شرایط شرکت را پذیرفته است. برگزارکنندگان حق دارند که در موقعیت‌ها و موارد پیش بینی نشده تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
آثار انتخاب شده اجازه‌ی ورود به نمایشگاه، ترویج، چاپ و منتشر شدن و نیز قرار گرفتن بر روی رسانه‌های الکترونیک موزه‌ی طراحی مکزیک را دارند. و مومدی (MUMEDI) مجاز است که به هر طریقی که بخواهد از آثار برای اعلام نمایشگاه به صورت داخلی یا بین‌المللی استفاده نماید.
برگزارکنندگان مجاز هستند که در پایین پوستر، کنار امضای طراح این جمله را اضافه نمایند:  (" مرگ همراه با لبخند" نمایشگاه مومدی ۲۰۱۱، موزه‌ی طراحی مکزیک)، و موارد برگزیده قید شوند.
کاتالوگ و نمایشگاه:
همه‌ی شرکت کنندگان باید بپذیرند که آثار آنان می‌تواند بازتولید شوند، در نمایشگاه قرار بگیرند، و تصاویر آثار آنان ممکن است که برای نمایش در کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین، هر شرکت کننده باید تصدیق کند که کاتالوگ شامل آثار آنان برای جبران برخی از مخارج نمایشگاه به فروش خواهد رسید.


نمایشگاه پوسترهای برگزیده:
۳۰۰ اثر برگزیده در موزه‌ی طراحی مکزیک از نوامبر ۲۰۱۱ تا مارچ ۲۰۱۲ در مرکز تاریخی مکزیکو سیتی به نمایش درمی‌آیند.


اهدای جوایز و گواهی‌ها:
هیأت داوران با نظارت اعضای انجمن موزه‌ی طراحی مکزیک، آثاری را که شایستگی دریافت جوایز و تقدیرنامه را دارند انتخاب می‌کنند.
مراسم اهدای جوایز در ۱۶ فوریه ۲۰۱۲، ساعت ۸ صبح در محل آدرس زیر برگزار می‌گردد.

 
.MUMEDI, Museo Mexicano del Diseño, Francisco I. Madero
No. 74, Colonia Centro, México, D.F. C.P.06000
اگر هر کدام از برگزیدگان در مراسم اهدای جوایز حضور نداشته باشند، یک کپی از گواهی شرکت به یک نماینده منتخب از طرف مومدی داده می‌شود، و جایزه در آینده به طراح اهدا می‌گردد.
همه‌ی جوایز در مکزیکو سیتی و به خود شخص طراح پوستر که مدارک شناسایی او با مشخصات پرشده در فرم ثبت نام مطابقت نماید، تحویل داده می‌شود. در مواردی که طراح نتواند شخصاً جایزه را دریافت نماید، یک نماینده با داشتن کپی از مدارک شناسایی وی می‌تواند جایزه را دریافت کند.
شهروندان دیگر مکزیکی ( به غیر از مکزیکو سیتی) و نیز برگزیدگان از سایر کشورها می‌توانند جوایز خود را از طریق پست با سرویس انتخابی خودشان دریافت نمایند. همه‌ی مخارج پست به عهده‌ی شخص برگزیده می‌باشد.
توجه داشته باشید که جایزه به اثر تعلق می‌گیرد، بدون توجه به اینکه چند طراح در خلق آن سهیم بوده‌اند. همه‌ی تصمیم‌های هیأت داوری قطعی و نهایی است.ارسال خبر: سیدمهدی موسوی