سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر امسال در رشته های اصلی نقاشی، پوستر، سفال و سرامیک، نگارگری، خوشنویسی، عکاسی و کاریکاتور و دو رشته جدید "هنر خیالی‌نگاری و هنرهای جدید" از 12 بهمن‌ماه تا 12 اسفندماه در تهران و 15 استان دیگر کشور برگزار می‌شود.
عبدالحسینی، دبیر این جشنواره در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه پوستر که تنها یک بخش از رشته گرافیک است، چرا در این جشنواره تنها به پوستر پرداخته‌اید؟ بخش‌های نشانه،‌نشانه نوشته، طراحی بسته بندی و ... هم در این رشته هست که همیشه در همه جشنواره ها نادیده گرفته می‌شود چنین پاسخ می دهد:
در جشنواره فجر، رویکرد اصلی قابلیت‌های نمایشگاهی آثار است. حتی در دوسالانه تخصصی گرافیک نیز پوستر اهمیت زیادتری دارد و مورد توجه قرار می‌گیرد. این ضعف شاید به نگاه تخصصی و صنفی برگردد و عرصه گرافیک با تمام وسعت آن ـ که به جزئی از آن اشاره کردید ـ نیازمند برگزاری نمایشگاه صنفی و تخصصی است و گستردگی آن در دنیای امروز بسیار فراگیر است. حتی خود گرافیک مطبوعاتی، گرافیک محیطی، گرافیک تلویزیونی و بسیاری دیگر از این موارد، سال‌هاست که مغفول مانده است. در هر حال آن چه بیش از همه قابلیت‌ نمایشگاهی و نگاه موضوعی دارد گرایش پوستر است تا اندازه‌ای که علاوه بر دوسالانه گرافیک که چند دوره به صورت ملی برگزار شد، دوسالانه پوستر نیز با رویکردی دیگر و به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا