از آنجایی که در زمان کودکی جیانی، مادرش مسوولیت اداره یک کارگاه خیاطی را برعهده داشت جیانی توانست به تجربیات زیادی درباره طراحی و دوخت لباس دست یافته و با توجه به این‌که خودش هم علاقه زیادی به طراحی لباس داشت از سن نوجوانی قدم به این عرصه گذاشت. اگرچه جیانی ورساچه تا پیش از سن 25 سالگی در رشته معماری تحصیل می‌کرد اما پس از این‌که تصمیم گرفت برای کسب تجربیاتی در زمینه طراحی لباس عازم میلان شود و بدون گذراندن دوره‌های رسمی آموزشی در سال‌های 1974 و 1975 مجموعه لباس‌هایی را به نمایش گذاشت و به این ترتیب نخستین مجموعه لباس زنانه در فروشگاه تازه‌تاسیس ورساچه به فروش گذاشته شد.
او در این سال‌ها اطلاعات جامعی درباره رنگ، جنس و چگونگی دوخت پارچه‌های مختلف بدست آورده بود و به همین علت پس از گذشت مدت زمان کوتاهی مارک اختصاصی ورساچه را به عنوان یک برند جدید معرفی کرد. جیانی ورساچه سال 1982 به خاطر طراحی بهترین لباس‌های پاییزی و زمستانه جایزه چشم طلایی را که در آن زمان از جوایز اختصاصی طراحی لباس به شمار می‌رفت از آن خود ساخت. از آنجایی که لباس‌های طراحی شده توسط ورساچه مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفت به تدریج شعبه‌های جدیدی از مجموعه فروشگاه‌های ورساچه در سطح دنیا تاسیس و راه‌اندازی شد. پس از گذشت مدت زمانی از موفقیت ورساچه در زمینه طراحی لباس سال 1991 جیانی ورساچه عطر و ادکلن‌های جدیدی را تحت عنوان همین برند به بازار عرضه کرد. پس از تاسیس اولیه شعبه فروشگاهی خود در آمریکا سال 1995 به عنوان خلاق‌ترین طراح دنیای مد و لباس معرفی شد، جیانی ورساچه سال 1997 در سن 50 سالگی توسط یکی از قاتلان زنجیره‌ای تحت تعقیب پلیس
FBI به قتل رسید. بدون تردید ورساچه نقش بسیار مهمی در دنیای مد و لباس داشت و به همین دلیل یکی از خیابان‌های مرکز پایتخت صنعتی ایتالیا به اسم او نامگذاری شده است. پس از مرگ جیانی برادرش سانتو مدیریت کمپانی ورساچه را بر‌عهده گرفت و این در حالی است که سرپرستی گروه طراحان ورساچه را نیز دوناتلا ورساچه خواهر جیانی برعهده دارد. او از جمله طراحانی است که برای نخستین بار تصمیم گرفت لباس‌هایی را که طراحی کرده بود توسط افراد معروف و سرشناس به نمایش بگذارد و نام او در فهرست طراحان ثروتمند و برجسته در سطح جهان قرار گرفته است، اما اگر نگاهی به بازارهای تجاری در سطح دنیا بیندازید متوجه خواهید شد که این روزها ورساچه قدمی فراتر از دنیای مد و لباس گذاشته و به یک تجارت خانوادگی مبدل شده است که در هر گوشه و کناری ردپایی از آن به چشم می‌خورد تا جایی که اگر درباره ویژگی‌های بلندترین هتل دنیا یعنی برج العرب که در امارات عربی متحده قرار دارد به جستجو بپردازید متوجه خواهید شد که یکی از نمادها و ویژگی‌های این هتل معروف و شناخته شده در سطح دنیا این است که اتاق‌های لوکس و گرانقیمت این هتل بسیار زیبا و دیدنی مجهز به مبلمان و تختخواب‌هایی است که نشان اختصاصی برند ورساچه روی آن حک شده است و به این ترتیب ورساچه که روزی در یک کارگاه خیاطی متولد شد در دنیای امروز، هیاهوی بسیاری را به راه انداخته است.
(منبع: تابناک)