برزیل در سال 2014 میزبان بیستمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال خواهد بود. این کشور روز گذشته در مراسمی لوگوی رسمی این رقابت‌ها را معرفی کرد.
لوگوی جام‌جهانی 2014 در خود سه دست رنگی را دارد که بر سر یک توپ هستند. در زیر این لوگو به رنگ قرمز عدد 2014 یعنی سال برگزاری جام‌جهانی حک شده است.
سپ بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال در مراسم معرفی این لوگو که در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: برزیل بزرگ‌ترین کشور فوتبالی دنیاست. در برزیل فوتبال یک آیین است. زمان آن فرارسیده است که ما به آمریکای جنوبی بازگردیم.
آخرین‌بار آرژانتین در سال 1978 از منطقه آمریکای جنوبی میزبان جام‌جهانی بود. آخرین میزبانی برزیل هم به سال 1950 بازمی‌گردد.
در مراسم معارفه‌ی لوگوی جام‌جهانی 2014 لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رییس‌جمهور برزیل همراه با چندین بازیکن از تیم‌های ملی فوتبال برزیل در سال‌های گذشته همانند کافو به‌به‌تو و روماریو حضور داشتند.
چند هفته‌ی پیش جزییات مربوط به این لوگو اعلام شده بودند اما اکنون میزبان جام‌جهانی 2014 به طور رسمی این اجازه را می‌یابد تا در آگهی‌های تبلیغاتی مربوط به جام‌جهانی بیستم فوتبال از این لوگو استفاده کند.
ریکاردو تکسیرا رییس فدراسیون فوتبال برزیل نیز در این مراسم گفت: جام‌جهانی 2014 فراموش‌ ناشدنی خواهد بود.
(به نقل از ایسنا)