فرزاد ادیبی در مورد عدم حضور خود به عنوان داور در نخستین جشنواره هنرهای تجسمی دانشجویان گفت: اصلا روحم از این داستان خبر ندارد! چند روز قبل فردی با من تماس گرفت و گفت که علیرغم پذیرفته شدن آثارش، آنها را در نمایشگاه نشان نداده‌اند و گفته‌اند من به عنوان داور، مانع نمایش آثارش شده‌ام! وی افزود: وقتی موضوع را شنیدم، تعجب کردم چون در داروی آثار دخالت نداشتم. وقتی به وی جریان را شرح دادم، او گفت که آقای علی زهانی، دبیر جشنواره ادعا کرده است کارهایش را من به نمایشگاه راه نداده‌ام.
ادیبی عنوان کرد: قبلا که قرار بود بخش داخلی جشنواره برگزار شود، از من و آقای میرزا علیخانی به عنوان هیئت انتخاب دعوت کردند تا کارها را در برج آزادی داروی کنیم اما بعد از مدتی مسئولان جشنواره اعلام کردند، مدیران برج آزادی درنظر دارند تا در مورد آثار اعمال نظر کنند. برای همین ما هم دیگر آثار را داوری نکردیم و کلا این قضیه لغو شد. اما بعد از آن من دیگر در جریان رویداد نبودم و صحبتی برای داوری آثار با من انجام نشد.
ادیبی سپس نسبت به استفاده از نامش انتقاد کرد و گفت: وقتی با آقای زهانی تماس گرفتم و نسبت به این قضیه اعتراض کردم، گفت که به طور اشتباهی اسم من را گفته است!
این در حالی است که ایرج میرزاعلیخانی، با تایید اینکه وی دبیر بخش گرافیک نخستین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان است، به خبرنگار مهر گفته بود: من به همراه لادن رضایی آثار را داوری کردیم و فرزاد ادیبی در داوری آثار نقشی نداشته است.
بخش گرافیک اولین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی دانشجویان از 11 مرداد در موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز به کار کرده است و تا 19 مرداد ادامه خواهد داشت.