گرافیک نت؛ در اواخر زمستان سال 1390 گروه هنری حجم سبز فراخوانی را در پایگاه خبری هنرهای تجسمی حجم سبز درج نمود که با فراخوان های گذشته اش کمی متفاوت بود و در آن از تمامی هنرمندان خواسته شده بود تا از 15 اسفند "روز درخت کاری" تا 15 فروردین که روز نو شدن و جشن باستانی نوروز است درخت نوروز سال 1391 را به تصویر در بیاورند. بر اساس این فراخوان که مثل همیشه غیر رقابتی بود (تمامی فراخوان گروه هنری حجم سبز غیر رقابتی است) هنرمندان از سراسر کشور با موضوع یاد شده و با تاکید بر روز درخت کاری و نوروز آثاری را برای دبیرخانه این جشنواره فرستاند که خیلی از این آثار درخور توجه بودند.
در پی انتشار این فراخوان گروه هنری حجم سبز تصمیم گرفت تا درختی بزرگ را در یکی از روستاهای کشور به اجرا بگذارد که خوشبختانه با پذیرایی و استقبال خیلی گرم و صمیمی مردم روستای کوشکسرای شهرستان نوشهر این امر محقق گردید و اعضای گروه هنری حجم سبز با همکاری دهیاری، شورای روستا و همچنین هنرجویان آموزشگاه خانم یزدان پرست درختان نوروزی در ابعاد 40 متر را به تصویر کشیدند.
پروژه به این شکل طراحی شد که 12 درخت با اشکال و طرح های متفاوت نمادی از سال و ماه های آن با همیاری این هنرجویان در بستر سفید بوم دست ساز کشیده شود. با توجه به تعداد زیاد هنرجویان آنها را به 12 گروه تقسیم نموده و هر گروه با توجه به اصل مشارکت و تعامل که مهم ترین هدف گروه هنری حجم سبز در این پروژه بوده درخت مورد نظرشان را به تصویر کشیدند.
در این پروژه جلال الدین مشمولی، حسین روانبخش، مهدی ملکی، فرزانه فاضلی، رسول کاظمی، سهیل بسطامی، آرمین ولی پور، ریحانه گرجیان، ، مریم فاضلی، محسن عزتی شرکت داشته اند.
با تشکر از دهیاری، شورا، مردم و آموزشگاه نقاشی یزدان پرست روستای کوشکسرا و دکتر عیسی کشاورز مدیر کل آموزش وزارت فرهنگ و ارشاد.
 
عکس ها از: فرزانه فاضلی