به نقل از دبیرخانه سومین جشنواره شوق نیاز،همزمان با فرارسیدن ماه رمضان و با هدف تبیین مفهوم نماز و نیایش با بهره گیری از زبان خلاقانه و نافذ هنر در بیان جلوه های شوق عبودیت و پرستش سومین جشنواره "شوق نیاز" برگزار می شود. این جشنواره از سوی ستاد اقامه نماز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با همکاری فرهنگ سرای ولا، ارسباران، سرو و همچنین موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به اجرا در می آید.
بر پایه این گزارش محدودیتی در تعداد و نوع آ‌ثار و‌جود ندارد و هر فرد می‌تواند با رعایت مقررات ذیل در دو رشته عکاسی طراحی شرکت کند.
مشخصات آثار ارسالی:
-تکنیک آثار آزاد
-اندازه ضلع بزرگ آثار حداکثر60سانتی‌متر
-مشخصات آثار دیجیتال یا اسکن شده (فرمت :tif یا jpeg - رزولوشن:300dpi – ابعاد:cm40*30) همراه با آثاری که به صورت «سی دی» ارایه می‌شودمی بایست یک نسخه پیرینت مطابق با نسخه‌ی اصلی (سیاه و سفید یا رنگی) ارسال شده و پشت هر یک برچسب مربوطه نصب شود.
برروی سی دی،‌ نام و نام خانوادگی و درون آن به ترتیب نام هنرمند و عنوان اثر درج شود.
علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به نشانی شهرری، میدان نماز، بوستان ولیعصر، فرهنگسرای ولاء ارسال کنند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فرهنگ‌سراها و یا به وب سایت جشنواره مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های 33380404، 33771886 تماس بگیرند.