گرافیک نت؛ خلاصه اینکه ادامه کار، در آغاز دهه دوم برگزاری جشن تصویر سال «فعلا» فقط با روی آوردن به روشی امکان پذیر است که بخشی از هزینه‌های اجرایی از طریق دریافت «ورودیه» تامین شود. فکری که در مسیر عبور از ذهن به زبان، قلب و جانمان را به شدت آزرد؛ هر چند در بسیاری از رویداد‌های مستقل آنسوی مرز سالهای سال است که شرکت کنندگان با پرداخت ورودیه آثار خود را به نمایشگاه‌های جهانی ارسال می‌کنند.
برای رسیدن به مبلغ پیشنهادی برای ورودیه، با هر دارا و ندار، دانشجو و فارغ‌التحصیل، فرهنگی و بازاری، و هر ترکیب متضادی که تصور کنید، شور کردیم که آش مربوطه شور نشود؛ بالاخره رسیدیم به مبلغ پانزده هزار تومان برای بخش‌های گرافیک (پوستر) و کاریکاتور و بیست هزارتومان برای بخش‌های عکس و فیلم که شرکت کنندگان پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توانند آثار مورد نظر خود را آپلود کنند.

دهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» از چهارم تا بیست و چهارم اسفندماه سال‌جاری همچون دوره‌های گذشته، با در اختیار داشتن کلیه‌ی فضاهای نمایشگاهی خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

بخش عکس 

بخش عکس در رشته‌های خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، شامل آثاری که در سال 1391 گرفته شده باشند، برگزار خواهد شد.
آثار ارسالی در بخش عکاسی، برای هر رشته‌: خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه‌ (دو تا پنج عکس) درنظرگرفته شده است که ارایه آثار می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت tassvir.com به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با۳۰۰ dpi صورت گیرد. 

بخش گرافیک و کاریکاتور 

دوبخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌نمایشگاه راه خواهند یافت.
ارایه‌ آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی درسایت tassvir.com به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با۳۰۰ dpi صورت گیرد.
تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.

جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال 

در دهمین دوره‌ی جشن تصویرسال در ادامه رویکرد ویژه به‌جوانان، جایزه جوانان زیر۲۵سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف - هنرمند جوانی که شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت - در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.
جوایز و تندیس ویژه در این بخش که به‌منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته‌های مختلف هنرهای تصویری در نظر گرفته شده‌است، همچون دوره‌های گذشته ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.

مهلت ارسال آثار 

هنرمندان علاقمند به شرکت در دهمین جشن تصویر سال می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود tassvir.com و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک۱۹، طبقه سوم، زنگ چهارم در فاصله‌ی‌ زمانی شانزدهم تا پایان دیماه ۱۳۹۱اقدام کنند. 
شماره تماس دبیرخانه تصویر سال: 
۸۸۳۰۷۰۶۰ - ۰۲۱ 
۸۸۳۰۲۹۰۵ - ۰۲۱ 

توجه:
• در دهمین دوره، به‌جز موضوع «آزاد» که در رشته‌های عکاسی گرافیک، کاریکاتور و فیلم در تمام دوره‌ها مد نظر بوده است، بخش ویژه ای در نظر گرفته شده است که جزییات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
• عنوان و شماره‌ی کلیه‌ی آثار ارایه شده درسی‌دی ارسالی می‌بایست مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.
• با درنظر گرفتن ‌مدت زمان کوتاه باقیمانده تا شروع نمایشگاه، قطعا امکان تمدید - حتا یک روز بیشتر از مهلت ارسال آثار - میسر نخواهد بود.
• یک بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور)، شامل کلیه‌ی رشته‌های آن بخش خواهد بود.
مثال: در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی رشته‌های پنج‌گانه عکاسی آپلود کنید.