«محمود شالویی» مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی درباره استعفای برخی از اعضای شورای سیاست‌گذاری و داوران دهمین دوسالانه بین‌المللی پوستر تهران گفت: علاقه‌مند به ادامه همکاری این دوستان هستیم، اما اگر بنا به هر دلیل حاضر به همکاری نباشند، دوسالانه پوستر بدون هیچ خللی مسیر طبیعی خود را طی خواهد کرد.
شالویی درباره دلایل استعفای این افراد گفت: دلیل آن را باید از خودشان بپرسید. اما طبق آیین‌نامه‌ای که به تصویب و تأیید آقای ایمانی معاون هنری وزارت ارشاد رسیده، مرکز هنرهای تجسمی برگزارکننده دوسالانه‌هاست، بنابراین اگر انجمن‌های صنفی در برگزاری دوسالانه‌ها با مرکز هنرهای تجسمی مشارکت و همکاری داشته باشند، ما استقبال خواهیم کرد، حتی اگر خود انجمن‌ها بخواهند دوسالانه برگزار کنند خیلی خوب است، اما وقتی هزینه برگزاری دوسالانه‌ها از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد پرداخت می‌شود،بایستی این دوسالانه با نظارت مرکز هنرهای تجسمی برگزار شود، ضمن این که وقتی برگزارکننده این رویدادهای ملی، مرکز هنرهای تجسمی است، دامنه حضور هنرمندان گسترده‌تر است، چرا که بسیاری از هنرمندان عضو انجمن‌ها نیستند.
مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی درباره عدم ذکر نام انجمن صنفی طراحان گرافیک در فراخوان دهمین دوسالانه پوستر تهران گفت: ذکر نام انجمن در این فراخوان از نظر ما بلامانع است. همان طور که در دوسالانه‌های دیگر هم در فراخوان، اسم انجمن‌ها آمده است.
در خاتمه تصریح کرد: موضع‌گیری افراد، تأثیری در روند برگزاری برنامه‌های مرکز هنرهای تجسمی ندارد، اما ما علاقه‌مند به مشارکت فعال همه هنرمندان از جمله اعضای انجمن‌های صنفی در برگزاری دوسالانه‌ها هستیم.
به گزارش فارس، چندی پیش، تعدای از اعضای شورای سیاست‌گذاری و داوری دهمین دوسالانه پوستر تهران به دلیل عدم حضور انجمن طراحان گرافیک در این دوسالانه، از حضور در این دوسالانه اعلام انصراف کردند.
منبع : فارس نیوز