مسئول برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرگزاری ها اظهار داشت: "سلام" واژه ای قرآنی است و نه تنها در روایات و احادیث دین مبین اسلام بر آن تاکید شده بلکه در سایر ادیان و ملل نیز حائز اهمیت است.

 

سیدحمید شمع ریزی با بیان اینکه این موضوع به منظور وحدت بیشتر بین آیین ها و مذاهب انتخاب شده و دیدگاه هنری دارد، تبیین و ترویج ارزشهای معنوی قرآن و عترت، معرفی ارزشهای والای هنر ایرانی - اسلامی، ایجاد زمینه مناسب برای کشف استعدادهای هنری، انتقال پیام هنرمندان و برقراری تعامل و همفکری بیشتر بین آنان را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

 

وی افزود: این جشنواره از حدود یک سال پیش کلید خورد و برای 11 هزار هنرمند و طراح گرافیک ایمیل ارسال شد و در سایتهای مختلف نیز اطلاع رسانی برگزاری جشنواره صورت گرفته است.

مدیرعامل موسسه رویش سبز مهلت ارسال آثار به این جشنواره را پایان مهرماه اعلام کرد و ادامه داد: هیئت داوران در نیمه اول آبان نتایج را اعلام می کنند و در روز 20 آبان مراسمی برای تجلیل از برندگان جشنواره برگزار خواهد شد.

شمع ریزی یادآور شد: این جشنواره به مدت 20 روز تا 10 آذرماه ادامه خواهد داشت و در این مدت آثار منتخب در نمایشگاهها و نگارخانه های استان یزد به نمایش گذاشته می شود.

وی با اشاره به دقت صورت گرفته در انتخاب داوران اظهار داشت: سه نفر از داوران جشنواره یزدی هستند و بقیه داوران نیز از میان متخصصان این امر انتخاب شده اند.

شمع ریزی بیان داشت: در برگزاری این جشنواره اداراه اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری استان یزد همکاری دارند.

رئیس حوزه هنری استان یزد نیز در خصوص این جشنواره اظهار داشت: با توجه به گفتگوهای صورت گرفته در محافل هنری و علمی، گمان می‌ رود جشنواره با استقبال خوبی مواجه شود از این رو باید به دنبال آثار کیفی باشیم.
برای آگاهی از جزئیات فراخوان این جشنواره www.rouyeshsabz.com/Default.aspx را کلیک کنید.