نمایشگاه سرو نقره‌ای؛ نمایشگاه سالانه اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است که در بخش‌های طراحی نشانه و نشانه‌نوشته،‌ طراحی پوستر، طراحی جلد نشریات (کتاب و مطبوعات)، طراحی صفحه‌آرایی نشریات (کتاب و مطبوعات)، طراحی گرافیک تبلیغات، طراحی بسته‌بندی، طراحی بروشور و کاتالوگ، طراحی الکترونیک‌ است که از امروز در خانه هنرمندان ایران برپا گردیده.
فرشید مثقالی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک در نشست مطبوعاتی این نمایشگاه سالانه که بعدازظهر امروز، 16 آبان در خانه هنرمندان در مورد اولین نمایشگاه سالانه انجمن با عنوان "سرو نقره‌ای" گفت: ما به عنوان یک صنف وظیفه خود دانستیم که نمایشگاهی از منتخب آثار اعضای انجمن برگزار کنیم و تمام گستره فعالیت گرافیک را پوشش دهیم.
وی در مورد بخشهای مختلف این نمایشگاه توضیح داد: بیشتر نمایشگاه‌های گرافیک روی پوستر متمرکز هستند و درصد بالایی از این پوسترها فرهنگی هستند. درحالیکه شاید پوستر، یک درصد تولید محصولات گرافیک هم نباشد و برای همین به این فکر افتادیم که نمایشگاهی برگزار کنیم که تمام محصولات گرافیک را با ارزش برابر نمایش دهد.
بیشتر نمایشگاه‌های گرافیک روی پوستر متمرکز هستند و درصد بالایی از این پوسترها فرهنگی هستند. در حالی که شاید پوستر یک درصد تولید محصولات گرافیک هم نباشد وی افزود: در تمام دنیا به پوستر اهمیت می‌دهند اما در مقابل، گرافیک تبلیغاتی و مطبوعاتی نیز 10 برابر مورد توجه قرار می‌گیرد. متاسفانه در ایران به غیر از پوستر، بخشهای دیگر کم ارزش شناخته شده‌اند درحالیکه در کشورهای خارجی اینطور نیست.
وی در ادامه به سخنرانی "ینس مولر" در روز 17 آبان اشاره نمود: هدف ما این بود که یک گرافیست جوان و بین‌المللی را که در تمام زمینه‌ها فعالیت کرده باشد برای حاشیه نمایشگاه و ایراد سخنرانی دعوت کنیم. در جستجوهایی که داشتیم به مولر رسیدیم.
این نمایشگاه تا تاریخ 25 آبانماه در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.