همایش بزرگداشت خاندان تجویدی به همراه نمایشگاهی از آثار هنری این خاندان به همت گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برپاست که تا 6 خردادماه نیز ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، سه‌شنبه هر هفته تا 6 خردادماه به بزرگداشت یکی از هنرمندان این خاندان اختصاص یافته است که امروز ساعت 16 مراسم بزرگداشت هادی تجویدی هنرمند نگارگر عصر قاجار برگزار خواهد شد و سه‌شنبه هفته آینده 21 اردیبهشت‌ماه نیز از «محمد تجویدی» دیگر هنرمند نگارگر این خاندان تجلیل خواهد شد.
در مراسم بزرگداشت محمد تجویدی، صادق بریرانی از پیشکسوتان طراحی گرافیک نوین ایران که هم‌اکنون در ایران به سر می‌برد، سخنرانی خواهد کرد.
بریرانی درباره محمد تجویدی و این که چگونه این هنرمند برای اولین بار هنر نگارگری را وارد حوزه گرافیک ایران کرد سخن خواهد گفت.
همچنین هراتی، اسماعیل نظری، محمدعلی رجبی و علی‌اکبر تجویدی نیز از سخنرانان مراسم تجلیل از «محمد تجویدی» خواهند بود.
به گزارش خبرنگار فارس، سلسله برنامه‌های پاسداشت فرزانگان هنرهای سنتی ایران هر ساله از سوی فرهنگستان هنر برگزار می‌شود،‌نخستین دوره آن به بزرگداشت محمود دهنوی هنرمند قلم‌زنی ایران اختصاص داشت. در دومین دوره از محسن محسنی هنرمند طراح فرش تجلیل شد و سومین دوره نیز به بزرگداشت خاندان هنرمند تجویدی اختصاص یافته است.
محمد رجبی دبیر علمی بزرگداشت خاندان تجویدی در مراسم افتتاحیه این مراسم از بزرگداشت «صادق بریرانی» در چهارمین برنامه پاسداشت فرزانگان هنرهای سنتی ایران خبر داد.