گرافیک نت؛ مبانی هنرهای تجسمی و سواد بصری، به ساخت (ارسال)، و تشخیص (دریافت) پیام‌های تصویری می‌پردازد. همچنین به دنبال یافتن راهکارهایی مؤثر برای بیان و ارتباط تصویری، شناخت اجزا و وجوه مشترک منابع بصری است. مارشال مک‌لوهان فیلسوف معاصر کانادایی می‌گوید: «زبان گویش باعث جدایی ملت‌ها و زبان تصویر موجب پیوند آنها است».

همه تصاویری که ما می‌بینیم از عناصر بصری تشکیل شده‌اند؛ این عناصر بر یکدیگر و بر کل تصویر تأثیرگذارند و معنی جامع هر تصویر، تابع مفاهیم و ارتباط تک تک عناصری است که تشکیل دهنده آن تصویر است. علم سواد بصری، ویژگی‌ها و مفاهیم این عناصر بصری، ارتباط آن‌ها با هم و با کل مجموعه بصری (تصویر) را مطالعه و بررسی می‌کند.

مبانی هنرهای تجسمی، پایه ای ترین مبحث آموزشی در هنرهای تصویری (Visual Arts) است که در تمامی مراحل اجرای یک پروژه، دانش آن لحظه به لحظه نیاز است. بسیاری از دانشجویان رشته های تجسمی (گرافیک، نقاشی، عکاسی و ...) در ترم های ابتدای دانشگاه اهمیت زیادی برای این درس قائل نیستند و در ترم های آخر معمولا، ارزش مبانی را درک می کنند.

دوره ای که در مدرسه اینورس طراحی شده است، شامل مواردی چون شناخت فرم، شناخت تصویر، کارگاههای رنگ، خلاقیت تصویری، شناخت انواع ترکیب بندی و تجزیه و تحیل آثار هنری است. جلسات این دوره به صورت کارگاه برگزار شده و فعالیت های کلاسی آن شامل موارد تئوری-عملی با تکیه بر هر دو تکنیک کلاسیک و دیجیتال است.

این دوره به دانشجویان رشته های هنر و غیر هنر، بخصوص افرادی که در رشته های هنرهای تجسمی تحصیلات آکادمیک ندارند، توصیه می شود.

مدرس  این دوره، آقای رضا شفقّتی (مدرس دروس تخصصی رشته گرافیک در شعب مختلف دانشگاه آزاد از جمله دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران مرکزی و دانشگاه های علمی کاربردی) هستند.

در صورت تمایل به شرکت در این دوره با مدرسه اینورس، به شماره  22047724 تماس حاصل نمایید.