گرافیک نت؛ گروه داوران دو بخش پوس‌تر و نقاشی کودک و نوجوان، از ساعت ۹صبح دیروز، با حضور در دبیرخانه جشنواره در فرهنگسرای فردوس، آثار رسیده را مورد بررسی و قضاوت قرار دادند.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره پرچم، ابراهیم حقیقی، عضو گروه داوری بخش پوس‌تر با بیان این‌که پرچم برای طراحی موضوع سختی محسوب می‌شود، گفت: در داوری آثار گرافیکی، سعی می‌کنیم مباحث مهمی مانند ترکیب‌بندی، استفاده از فرم، متن، صفحه‌آرایی درست و ترکیب و ساختار منسجم را مدنظر قرار دهیم.
حقیقی با اشاره به تعداد زیاد آثار رسیده افزود: بیشتر افراد شرکت‌کننده، دانشجویان و هنرآموزان رشته گرافیک هستند که می‌توانند با نرم‌افزارهای گوناگون کار کنند.
محمدعلی بنی‌اسدی، از داوران بخش نقاشی کودک و نوجوان نیز سن شرکت‌کنندگان را در داوری اثر، معیار مهمی خواند و گفت: در بررسی آثار این جشنواره، سن افراد دخیل است. در کنار آن، ویژگی‌های فنی و مفهومی، اهمیت ویژه‌ای دارد و این‌که هنرمند بیشتر از کدام ویژگی پرچم برای نقاشی استفاده کرده است.
بنی‌اسدی افزود: در مجموع آثار رسیده کیفیت خوبی داشتند و در این جشنواره اتفاقات مثبتی رخ داده است. البته ما در داوری کار‌ها، معیارهای خاصی از جمله وضعیت اقتصادی، نوع ابزار به کار گرفته‌شده و نحوه آموزش شرکت‌کنندگان را هم لحاظ کردیم و آثاری را که ردپایی از بزرگ‌تر‌ها در آن دیده می‌شد، کنار گذاشتیم.
اعضای گروه داوران نخستین جشنواره پرچم را در دو بخش پوس‌تر و نقاشی کودک و نوجوان، افراد زیر تشکیل می‌دهند:
داوران بخش پوستر:
ابراهیم حقیقی - کیانوش غریب‌پور - آریا کسایی
داوران بخش نقاشی کودک و نوجوان:
محمد علی بنی‌اسدی - نادر فاطمی - مهناز واحدی
نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه ۵ و با محوریت فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

به نقل از ایلنا