گرافیک نت؛ این خبر تکمله مطلبی با عنوان "گزارشی از حضور در عرصه بین المللی" می باشد که توسط کاربر محترم "آقای مرتضی فرحناک" برای ما ارسال شده است.
 
حضور موفق طراحان ایرانی در پنجمین فستیوال جهانی پوستر پرو:
در این فستیوال که با عنوان بدون دیوار در شهر لیما مرکز پرو برگزار شد، حامد عزیزی جزو 10 پوستر اول و سینا فکور، وحید عابد، ایمان یزدان پژوه، داریوش وارث، اونیش امین الهی، حسین اصفهانی، مهدی محمدی و زرتشت زین الدین در بین برگزیدگان این فستیوال حضور داشتند.
 
حضور موفق گرافیست های ایرانی در فستیوال پوستر آب مکزیک:
در این فستیوال که با همکاری مرکز طبیعت تگزاس و در دانشگاه اتونومی متروپولین، آذر ماه برگزار شد حضور چند گرافیست ایرانی در نمایشگاه چشمگیر بود. پوسترهایی از شهرام دلدار، علی معصوم بیگی، علی رزم پا، مرتضا فرحناک، حمیدرضا پارسی زاد، وحید حقی، طوبا محمد خان و مونا گودرزی در میان برگزیدگان این فستیوال بین المللی با حضور 40 کشور بودند.
 
مقام دوم فستیوال پوستر ایدز مقدونیه به پوستر مرتضا فرحناک تعلق گرفت:
نمایشگاه آثار برگزیده در روز اول دسامبر (روز جهانی ایدز) که با حضور دستیار صلیب سرخ مقدونیه و گالری ملی مالا استانیکای مقدونیه و برگزارکننده چهارمین فستیوال دانشجویی پوستر اسکوپجه از میان 2034 پوستر ارسالی از 38 کشور، تعداد 57 پوستر برگزیده و سه پوستر نخست نیز را بدین گونه معرفی کرد. بر پایه این گزارش رتبه نخست به پوستر مشترک Anna Klamczynska و Jan Bajtlik از لهستان تعلق گرفت و پوستر مرتضا فرحناک از ایران مقام دوم را کسب کرد. عنوان سوم هم ار آن پوستر Christoph Buettner از آلمان شد.
همچنین عیسی صادقی، دیگر ایرانی پذیرفته شده، جزو هفت نفر شایسته تقدیر این فستیوال معرفی شد.
 
فستیوال پوستر طلوع برای ژاپن در آلمان شاهد آثار برگزیده ی ایرانی بود:
این فستیوال که با تلاش مانا رهنما ایرانی مقیم آلمان در اول دسامبر برگزار شد پوسترهایی از علی افسرپور، شهرزاد افشاری، محمدرضا آل خمیس، امیر علیزادهف یونس فقیهی، محمد حاج هاشمی، مجید خاقانی، سمیه مهدیزاده، سپیده مجرد، علی عمرانی، علیرضا صداقتی، علی شکوری، بنیامین سلیمانی، و داریوش طهماسبی در بین 100 پوستر برگزیده این نمایشگاه بود. همپنین پوسترهایی به صورت افخاری از 11 گرافیست مطرح دنیا هم در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود که اسامی کسرا عابدینی، قباد شیوا و علی رشیدی در بین این 11 گرافیست برتر به چشم میخورد.