گرافیک نت؛ جشن تیرگان که در گرامی داشت تیشتر ( ستاره ی باران آور در فرهنگ ایرانی ) است و بنا به سنت در روز سیزدهم تیر ماه انجام می‌پذیرد چند سالی است به همت جمع کثیری از علاقه مندان به فرهنگ و طبیعت در شهر کوچک و زیبای رینه در پای دماوند برگزار می گردد امسال به گونه ای گسترده تر در تاریخ جمعه 17 تیرماه 1390 در دانشگاه پیام نور این شهر برقرار خواهد بود.
کیخسرو یزدانی عضو انجمن دوست داران دماوند و از عضای اصلی برگزاری این جشن گفت این جشن امسال با حضور گسترده هنرمندان شاخه های مختلف هنری میرود تا به یک فستیوال متنوع بدل گردد او برنامه هایی همچون سخنرانی، نقالی، شعر خوانی، اجرای چهار گروه موسیقی جشن آبپاشان رسد دماوند با تلسکوپ، سیاه چادر عشایر، کارگاه مجسمه سازی، کارگاه نقاشی، نمایشگاه کتاب و عکاسی، کارگاه آموزش گردشگری، کارگاه موسیقی و سرود و... را از اتفاقات این جشن بسیار زیبا بر شمرد.
یزدانی افزود این مراسم از ساعت 10 تا 15 در فضای باز به بازدید از قرفه ها اختصاص خواهد داشت و در ادامه تا ساعت 18 در سالن همایش دانشگاه تداوم خواهد یافت.
این همایش با همکاری انجمن دوست داران دماوند، انجمن کوهنوردان ایران (دیدبان کوهستان دکا) و دفاتر نمایندگی شهرهای مازندران، دانشگاه پیام نور رینه، بخشداری لاریجان، شورای اسلامی رینه و شهرداری رینه انجام گرفته و حضور برای عموم مردم آزاد است.

ارسال خبر: امید عزیزی رستم