گرافیک نت؛ امروز فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار 2012 را در از آن خود کرد و افتخاری دیگر بر افتخاراتش افزود. اصغر فرهادی کارگردان و نویسنده این فیلم جایزه خود را از ساندرا بولاک دریافت کرد. این نخستین بار است که فیلمی ایرانی در مراسم اسکار به جایزه ای دست می یابد. این فیلم به کارگردانی اصغر فرهادی در دو رشته بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی در هشتاد و چهارمین دوره جوایز آکادمی اسکار نامزد دریافت این جایزه بود.

فرهادی هنگام دریافت جایزه در سخنان کوتاه اما مهمی گفت: در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطر اهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده می شود. سرزمین من فرهنگ کهن و غنی دارد که زیر غبار سنگین سیاست مخفی شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمی که مخالف خشونت هستند و با تمدن ها و فرهنگ های دیگر سر سازگاری دارند.

گرافیک نت این پیروزی دلچسب و غرور آفرین را به همه اعضاء و همچنین خانواده سینمای ایران به خصوص اصغر فرهادی و گروه تهیه و تولید فیلم جدایی نادر از سیمین تبریک می گوید.

نمایشگاه پوسترهای این فیلم را در اینجا ببینید.