گرافیک نت؛ دوسالانه مکزیک که یکی از معتبرترین رویدادها در بین طراحان جهان است چهاردهمین دوره خود را در سال 2016 برگزار کرد که هیات داوران پس از داوری آثار، "جایزه ویژه" و لوح افتخار دوسالانه را در بخش اصلی برای طراحی پوستر "شاهنامه خوانی رستم و سهراب" به مهدی مهدیان اهداء کرد. در این بخش که شامل بهترین پوسترهای چاپ شده در سال 2015 و 2016 بود، هنرمندان مطرح جهان مانند آلن لوکرنک از فرانسه، پکا لویری از فنلاند و باتلیک جان از لهستان جوایز دیگر را به دست آوردند. همچنین در بخش موضوعی با عنوان "مهاجرت"، جایزه دوم به محسن حیدری تعلق گرفت.

مهدی مهدیان برای آثارش جوایز بین المللی معتبری را در کارنامه خود دارد که از آن جمله می توان به جایزه برتر ایکوگرادا، دوسالانه بین المللی ورشو، جایزه سه سالانه بین المللی اسلواکی و جایزه دوسالانه بین المللی تایوان اشاره کرد.

مهدیان سال‌هاست به عنوان مدیر هنری و خلاقیت، مشغول به کار در زمینه های مختلف طراحی و ارتباطات است و در دانشگاه‌های تهران، مراکز مختلف آموزشی و استودیوی شخصی تدریس می‌کند. او داور چندین نمایشگاه و مسابقه طراحی بوده و با مراکز معتبر فرهنگی مانند فرهنگستان هنر ایران، موزه هنرهای معاصر تهران، دانشگاه هنر تهران، خانه هنرمندان ایران، شهرداری تهران... همکاری داشته و پروژه های زیادی را به سرانجام رسانده است.

او در نمایشگاه های بین‌المللی مختلفی در لهستان، ژاپن، فرانسه، اکراین، چین، ترکیه، مکزیک، ایران، فنلاند، ایتالیا، چک، بلغارستان، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و... حضور داشته و آثارش در بسیاری از کتاب ها و مجموعه‌های معتبر دنیا ارائه شده است.

مهدیان که خود دبیر و مدیر چندین دوسالانه و رویداد بین‌المللی بوده، ده ها نمایشگاه ملی و موضوعی را نیز سازماندهی و اجرا کرده است.

دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک که به بررسی بهترین آثار خلق شده هر دو سال یک بار می پردازد در شهر مکزیکو برگزار می گردد.