گرافیک نت؛ سید مهدی موسوی از طراحان گرافیک جوان و موفق و اعضای برتر "گرافیک نت" یادداشتی را در پاسخ به یک گالری ایجاد شده در مورد یکی از آثار خود که توسط یکی از اعضا و در همین سایت ایجاد شده برای ما ارسال نموده اند که متن آنرا در ادامه خواهید خواند. امید است با انتشار این دست مطالب و با دوری از تخریب و طعنه فضایی برای انتشار انتقادات سازنده و موثر ایجاد شود تا کاربران و مخاطبان از محیط شاداب و پویای سایت بهره کافی را ببرند.

متن این یادداشت به شرح زیر می باشد:

...نمی دانم چرا این روزها همه به جای تعالی به تلافی فکر می کنند؟ در 6 شهریورماه 1390 متعاقب دریافت کاتالوگ شرکت در جشنواره هنری ایران 1404 بعد از یک روز درگیری ذهنی برای ایده یابی و مطالعه در باب محورهای پیشنهادی جشنواره، محورهایی که خیلی کلی و کلان بودند بالاخره ایده ی پوستر ایران 1404 قطب تولید دانش به ذهنم خطور کرد و بعد از یک اتود ابتدائی برای نوع تایپوگرافی و شاکله پوستر شروع به طراحی و بعد از گذشت 48 ساعت کامل پوستر مذکور ساخته و برای دبیرخانه جشنواره ارسال شد از سال 80 درگیر کار طراحی و دیزاین هستم سالهای اولیه به تمرین و کسب تجربه گذشته اما حتی بدن هیچ دوره و استاد بالاسری!
از سال 83 به طور حرفه ای کار گرافیک دیزاین را ادامه و در همه ی این مدت بیشتر از 200 پوستر در موضوعات گوناگون داخلی و بین المللی و اجراهای تجاری داشته ام اما در امتداد خط مشی شخصی و رسیدن به تعالی هنری که همانا کسب شخصیت کاری منحصر به فرد و نوعی امضای شخصی باشد در همه ی این مدت فعالیت به یاری خدای بزرگ موفق به کسب چندین مقام و راهیابی آثار پوستر به جشنواره های متعدد شده ام و این نبوده جز لطف خدا و پشتکار شخصی با وجود همه ی درگیری ها و کمبودهای شخصی و عدم وجود امکانات رشد.

چند روز پیش متاسفانه یکی از دوستان سید و همنام جناب آقای سید مهرداد موسوی بنده کار بنده را مورد تفضل قرار داده! و با ارائه گالری "کارمشترک یا کپی 2" که باهدف مچگیری ایجاد شده و بخش دوم این عبارت موکدتر و پررنگ تر جلوه می نمود به نوعی سعی در تخطئه بنده داشته و متاسفانه به جای اذعان و دریافت اشتباه بودن این اقدام سعی در وخامت اوضاع و هتک بیشتر بنده و کارم داشته و در نهایت در تاریخ 5 اسفند این تخطئه و سرکوب را به حد اعلی رسانیده و بنده و دوستان را که در حمایت از اثر من قلم زده اند هم از لطف خود بی نصیب نکرده اند!!!
بنده در تماسی با جناب جهانی مقدم به این اتفاق اشاره کرده و حمایت و دوستی ایشان را دریافت کردم نه گلایه از این شباهت که شاید کپی و یا تقلید بوده باشد بارها شده که دو طرح از دو شخص متفاوت خروجی های متشابهی داشته اند اما این دلیلی بر سرکوب کار و شخصیت کسی نمی تواند باشد مگر با ادله ی مستند امیدوارم این دوست همنام بنده متوجه کار اشتباه خود شده و در همین جا نه از من بلکه از روح و محتوای متعالی پوستر ایران 1404 که آینده ی پرشکوه سرزمینمان را تداعی گر است عذرخواهی کند باتشکر از همه ی دوستان قدیم و جدید و دست اندرکاران این محفل هنری مجازی "گرافیک نت"
سبز و برقرار باشید.

شایان ذکر است "گرافیک نت" آمادگی انتشار هر گونه مطلب از این دست را برای روشن شدن اذهان مخاطبان خود اعلام می دارد.