گرافیک نت؛ فرهاد گاوزن طراح و نقاش با اعلام این خبر گفت: اعضای خانه طراحی که حدود 80 هنرمند هستند، امروز به دیدن نمایش «عجایب‌المخلوقات» کاری از رضا ثروتی خواهند رفت و قرار است پس از دیدن این نمایش، تصورات خود را از آن به تصویر بکشند و بعد از میان آثار ارائه شده، بهترین آثار را برای نمایش در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران انتخاب خواهیم کرد و از 26 فروردین‌ماه تا 6 اردیبهشت‌ماه در این گالری به نمایش خواهیم گذاشت.
گاوزن درباره داوری آثار هم گفت: در خانه طراحی هیئت انتخاب آثار داریم که این آثار را با نظر خود اعضای خانه طراحی انتخاب خواهند کرد.
گاوزن، برپایی این نمایشگاه را کاری بینارشته‌ای عنوان کرد و گفت:‌ برپایی این نمایشگاه، اقدامی از سوی خانه طراحی است که به صورت کاری بینارشته‌ای میان طراحی و تئاتر انجام می‌شود، همان گونه که پیش از این نیز چنین اقدامات بینارشته‌ای از سوی خانه طراحی انجام شده است.
وی درباره آثاری که ارائه خواهد شد اظهار داشت: آثاری که ارائه می‌شود، ممکن است عین نمایش عجایب‌المخلوقات نباشد، هر طراحی تصور خود را از این نمایش به تصویر می‌کشد بنابراین ممکن است آثار مختلفی شامل سورئال، آبستره، رئال و ... در این نمایشگاه داشته باشیم.
این هنرمند طراح و نقاش از انتشار کتاب آثار این نمایشگاه نیز خبر داد و گفت: آثار این نمایشگاه به همراه اسکیس‌هایی که برای این تئاتر از قبل کار شده است در قالب کتابی منتشر خواهد شد.
وی برپایی این نمایشگاه را در زمینه ارتباط میان طراحی و تئاتر اتفاق تازه‌ای دانست و گفت: برای نخستین بار فضای تصویری یک نمایش از سوی طراحان مورد بررسی قرار می‌گیرد که این اتفاقی تازه و یک تجربه است که با استقبال خوبی از سوی کارگردان این نمایش و برخی دیگر از کارگردانان تئاتر و سینما نیز مواجه شده است.
گاوزن همچنین درباره اقدام بعدی خانه طراحی گفت: در اقدام بعدی قصد داریم یک فیلم سینمایی را به تصویر بکشیم.
وی درباره دلیل انتخاب نمایش «عجایب‌المخلوقات» برای طراحی گفت: علاوه بر این که برخی از مسئولان فنی و طراحی صحنه این نمایش از طراحان خانه طراحی هستند، فضای این نمایش نیز بسیار تجسمی است و امکان طراحی بسیاری دارد و همچنین یکی از نمایش‌های برگزیده جشنواره تئاتر فجر نیز بوده است.
گاوزن گفت: این نمایش تا اردیبهشت‌ماه سال 90 در سالن ایرانشهر روی صحنه است و نمایشگاه ما نیز از 26 فروردین‌ماه تا 6 اردیبهشت‌ماه در گالری ممیز خانه هنرمندان برپا خواهد شد.
این طراح و نقاش در ادامه درباره اقدامات خانه طراحی گفت:‌ خانه طراحی آموزشگاهی غیر انتفاعی است که به صورت تخصصی در زمینه طراحی فعالیت می‌کند و تاکنون همایش‌های بسیاری را برگزار کرده است که با استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان رو به رو شده است که «هم اندیشی طراحی به مثابه اندیشیدن»، «طراحی به مثابه هنری مستقل» و «عصر طراحی» از جمله این همایش‌های برگزار شده از سوی خانه طراحی است.
وی افزود:خانه طراحی به صورت تخصصی در زمینه طراحی به عنوان مدیای مستقل فعالیت می‌کند و ارزشهای طراحی را می شناساند و این بخش از هنرهای تجسمی را به جامعه هنری معرفی می‌کند.
گاوزن فعالیت خانه طراحی را در سه بخش آموزشی،‌ پژوهشی و نمایشگاهی عنوان کرد و گفت: طراحی در دنیا هنر جوانی است و در همایش‌هایی که تاکنون برگزار کرده‌ایم بسیاری از هنرمندان جهان را متعجب کرده است که هنر طراحی در این تا این اندازه جدی گرفته شده است و ما خوشحالیم که این هنر را در ایران همگام با دنیا به پیش می‌بریم.
منبع خبر: فارس